Piesakies jauniešu uzņēmējdarbības sacensībām biznesa plāna radīšanai 24 stundās „Izaugsmes Forums 2012’’

21.02.2012.

Vēl līdz 27.februārim jebkuram Latvijas vidusskolēnam ir iespēja pieteikties jauniešu uzņēmējdarbības sacensībām, kas noslēgsies ar biznesa plāna radīšanu 24 stundu laikā „Izaugsmes Forums 2012’’, kurā būs iesaistīti jaunieši no visas Latvijas.


Gatavošanās sacensībām notiek reģionāli un vairākos posmos, SIA „Izaugsmes Kvartāls”, Jauno uzņēmēju centra, biznesa inkubatoru un citiem speciālistiem vairākkārtīgi klātienē konsultējot komandas no visas Latvijas laika posmā no šī gada februāra līdz maijam. Apmācības un pusfināli notiks septiņās Latvijas pilsētās: Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Rēzeknē, Jēkabpilī, Daugavpilī un Rīgā. Vidusskolēni no pilsētām, kurās nenotiek foruma posmi, aicināti piedalīties apmācībās un pusfinālā kādā no tuvākajām foruma pilsētām.


Aprīļa sākumā katra posma pilsētā tiks rīkots sešu stundu pusfināls, kad jauniešu komandām būs jau jāprezentē savas biznesa idejas. Savukārt, „Izaugsmes Foruma” fināls notiks 10.-11. maijā, Rīgā. Sacensību fināla uzdevums būs 24 h laikā izstrādāt ekonomiski pamatotu biznesa plānu savas idejas realizācijai, klātesot dažādu nozaru ekspertiem un biznesa konsultantiem. Paralēli viņi varēs saņemt arī dažādu uzņēmējdarbības ekspertu konsultācijas. Finālistus vērtēs dažādi pieaicināti uzņēmēji, investori un pārstāvji no Rīgas pašvaldības.


Pasākuma galvenā balva ir bezmaksas studijas Rīgas Stradiņa universitātē pirmajā semestrī, grants biznesa uzsākšanai vai attīstībai, kā arī brauciens uz Stokholmu ar prāmi “Tallink”. Galveno balvu iegūst veiksmīgākā un realizēšanā potenciālākā biznesa ideja.


“Izaugsmes Forums” ir komandu sacensība vidusskolēniem par labāko jauno biznesa ideju vai esoša produkta pilnveidi. Konkursa vīzija ir veicināt jauniešu uzņēmējspējas un interesi par uzņēmējdarbību, īpaši akcentējot reģionālās ekonomiskās izaugsmes iespējas un sociālo uzņēmējdarbību. Foruma mērķis ir radīt idejas sociālu problēmu risināšanai reģionos, kā arī veicināt jauniešu izpratni par biznesa uzsākšanas iespējām Latvijā.


Dalībai forumā var pieteikties komandas, kuru sastāvā ir 3-4 vidusskolēni, neatkarīgi no pilsētas un skolas. Konkursa nolikums un pieteikuma anketa atrodas „Izaugsmes kvartāls” mājas lapā sadaļā „Gribu augt” – www.izaugsmeskvartals.lv. Anketa ir jāaizpilda komandai, kas vēlas iekļūt konkursa otrajā kārtā – uz sešu studentu apmācībām.


„Izaugsmes Forums” ir NVO, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK), pašvaldību, uzņēmēju un jauniešu sadarbības projekts. 2012.gads ir pirmais „Izaugsmes Foruma” gads, kuru jau atbalstījusi LTRK, Europe Direct informācijas centri, Rīgas Stradiņa universitāte, „Tallink Latvija”, foruma patrons, uzņēmuma „Primekss” valdes priekšsēdētājs Jānis Ošlejs, kā arī visu septiņu pilsētu pašvaldības un skolas.


Detalizēts “Izaugsmes Foruma” apraksts
Sagatavošanas posms – tiek organizētas trīs tikšanās katrā pilsētā, iepriekš izsludinot informāciju par sacensībām pilsētas skolās, uzrunājot trīs labāko pilsētas skolu vidusskolēnus. Tikšanās laikā skolēni tiek iepazīstināti ar foruma ideju un pieteikšanās kārtību.
Otra tikšanās pēc aptuveni divām līdz četrām nedēļām tiek organizēta jau ar nokomplektētām komandām. Otras tikšanās laikā tiek sniegtas apmācības uzņēmējdarbībā, mārketingā, autortiesībās un konfliktoloģijā. Cilvēku skaits komandā – 3 līdz 4.


Pusfināls – pilsētas mērogā sacenšas komandas no visām iesaistītajām skolām, 6 h laikā sagatavojot un prezentējot savas idejas pilsētas vadības un pieaicināto uzņēmumu pārstāvjiem. Pusfināla laikā klāt ir gan pieaicināti speciālisti komandu konsultācijām, gan žūrijas pārstāvji no vietējās pašvaldības, uzņēmējiem, pasākuma ģenerālsponsoriem, kā arī organizatoriem.


„Izaugsmes foruma” fināls norisinās Rīgā, 24 h garumā. Finālā piedalās viena labākā komanda no katras pilsētas, kā arī četras komandas no Rīgas skolām. Fināla laikā dalībniekiem pieejama gan ekskluzīva konsultācija procesa laikā no pieaicinātiem ekspertiem, gan iespēja veikt ierobežotu skaitu konsultēšanos pie speciālistiem biznesam nepieciešamākajās jomās (mārketings, jurisprudence, finanses u.c.). Finālistus vērtē pieaicināti dažādi uzņēmēji, investori un pārstāvji no Rīgas pašvaldības. Galveno balvu iegūst veiksmīgākā un realizēšanā potenciālākā biznesa ideja.


Papildus informācija:
Ieva Vīksna
Biedrība “Avantis”
“Izaugsmes Foruma” koordinatore
Mob. tālr: 26533156,
E-pasts:
ieva.viksna@gmail.com


 

Pēdējās izmaiņas: 21.02.2012.