Arī zaudēt ir jāmāk

12.02.2012.

Neveiksmīgs izrādījās Latvijas jaunatnes čempionāta (LJČ) Preiļu posms mūsu jaunākajām volejbolistēm. Preiļu BJSS „B2” vecuma grupas 1996./1997.dz.g. jaunietes savā laukumā piedzīvoja 2 sāpīgus zaudējumus pret Daugavpils BJSS un Rīgas volejbola skolas (RVS)-1 komandām.


LJČ 1.posma 3.sabraukuma noslēguma spēles norisinājās svētdien, 12.02.2012 Preiļu BJSS sporta zālē. Diemžēl nebrīdinot, uz sacensībām neieradās Zvejniekciema vidusskolas komanda. Līdz ar to tika izjaukts plānotais spēļu grafiks un notika tikai 3 spēles.


Dienas pirmajā spēlē tikās Daugavpils BJSS un RVS-1 komandas. Līdzīgā cīņā ar rezultātu 3-0 pārākas izrādījās turnīra līderes no Daugavpils.


Nākamā spēle Preiļu BJSS pret Daugavpils BJSS. Jau iepriekšējā spēlē varēja manīt, ka kaimiņienēm spēle nesokas. Un tomēr mūsu meitenes nespēja to izmantot. Lielā atbildības nasta savu līdzjutēju priekšā, nesaskaņas komandā un darbībās uz laukuma noveda pie loģiska zaudējuma spēlē 0-3.


Uzreiz nākamā spēle preilietēm ar RVS-1. Šai spēlei meitenes gatavojās īpaši, jo uzvarētājas automātiski iekļūst LJČ finālsacensībās, nākamajā sezonā saglabā vietu augstākajā 1.līgā. Kā arī ir atbrīvotas no cīņas par pēdējām divām ceļa zīmēm čempionāta 2.posmā ar 2.līgas divām stiprākajām komandām un 1.līgas 4.-6.vietas ieguvējām. Diemžēl spēle mūsu meitenēm galīgi neizdevās. Nepārtrauktas kļūdas aizsardzībā, uzbrukumā un servēs noveda pie sāpīga zaudējuma 0-3. Divtik sāpīgs šis zaudējums ir, jo komanda nespēja saprasties un komunicēt savā starpā. Savstarpējā apvainošanās un vainīgo meklēšana, ne pie kā laba uz laukuma nenovedīs. Tikai draudzīgas attiecības, regulāri treniņi un visas komandas pašaizliedzīga spēle ir spēks, kas dos pozitīvus rezultātus!


Protams, ka nekas vēl nav zaudēts. 2012.gada 4.martā notiks LJČ 2.posma sacensības, kurās tiks noskaidrotas atlikušo 2 ceļa zīmju ieguvējas uz LJČ finālu. No 1.līgas tajās startēs Preiļu BJSS, Limbažu/Salacgrīvas novadu sporta skolas un Zvejniekciema vidusskolas komandas un no 2.līgas RVS-3 un Kuldīgas novada sporta skolas komandas. Jāizlabo kļūdas spēlē, jāaizmirst vecie aizvainojumi un jāpierāda, pirmkārt sev, ka esat augstākās līgas cienīgas spēlētājas. Lai veicas!


Aldis Upenieks

Pēdējās izmaiņas: 12.02.2012.