Ēnu diena uzņēmumā SIA „Preiļu saimnieks”

15.02.2012.

Šī gada 15. februārī, Latvijas Ēnu dienā, uzņēmums SIA „Preiļu saimnieks” vēra durvis zinātkāriem skolēniem, kuri bija pauduši vēlmi klātienē iepazīties ar uzņēmuma darbu.


Četri Preiļu Valsts ģimnāzijas 1. kursa audzēkņi sekoja līdzi izvēlēto profesiju pārstāvjiem uzņēmumā SIA „Preiļu saimnieks”. Jaunieši bija izvēlējušies ēnot SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētāju Jāni Mūrnieku, Siltuma un ūdensapgādes nodaļas vadītāju Vladimiru Haritonovu, Ūdensapgādes un kanalizācijas daļas vadītāju Aleksandru Lapuhu, Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāju Vinetu Igolnieci.


Jauniešiem bija iespēja ne tikai iepazīties ar izvēlēto profesiju specifiku un izzināt ēnu devēju ikdienas darbu uzņēmumā, bet arī doties nelielās ekskursijās, iepazīstoties ar modernizētajām ūdens ieguves un attīrīšanas iekārtām, koģenerācijas staciju un ar procesu, kā šķirotie atkritumi tiek sagatavoti otrreizējai pārstrādei.


SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks vērtē, ka šādas tikšanās ar jauniešiem ne tikai paplašina viņu redzesloku un palīdz izvēlēties savu nākotnes profesiju, bet ir vērtīgas arī uzņēmuma darbiniekiem – jauniešiem ir radošas idejas un savs viedoklis, kuru uzklausīt ir saistoši.


Noslēgumā jaunieši pauda secinājumu, ka Ēnu diena bija izdevusies, un tuvāka iepazīšanās ar SIA „Preiļu saimnieks” ir radījusi pozitīvu priekšstatu par uzņēmumu. Kārlis Krīvāns: „Ar siltuma ražošanu iepazīstināja Vladimirs Haritonovs. Mani pārsteidza tas, cik daudz enerģijas iegūst, sadedzinot šķeldu. Man likās, ka krāsnis, kurās dedzina šķeldu, ir ļoti lielas un skaļas, bet tā nav. Vēl es uzzināju, kā aprēķināt cenu par apkuri. Man šī profesija iepatikās.” Anna Kļaviņa: „Es iepriekš domāju, ka atkritumu šķirošanas laukumā būs nepatīkama smaka, bet nekā tāda tur nav. Īstenībā tur viss nenotiek tik vienkārši, kā apkārtējiem iedzīvotājiem liekas, jo visiem darbiniekiem ir ļoti saspringti grafiki un nopietni jāstrādā. Uzzināju, ka tiek rīkotas dažādas akcijas un pasākumi, kuros var piedalīties. To visu dara Vineta Igolniece. Viņas darbs ir interesants, jo katru dienu notiek kaut kas jauns. Šim darbam nepieciešama augstākā izglītība.” Ilze Šņepste: „Es domāju, ka valdes priekšsēdētāja amats ir ļoti saspringts. Uzzināju, ka daudz laika aizņem dažādas sapulces, apspriedes un tikšanās ar citu uzņēmumu pārstāvjiem. Man patika, ka Jānis Mūrnieks daudz stāstīja par savu pieredzi. Svarīgas ir studijas augstskolā.” Ilona Vilcāne: „Man bija interesanti klausīties, kā Aleksandrs Lapuha stāsta par ūdens apgādi. Uzzināju, kāpēc ūdens paliek dārgāks. Apmeklēju ūdens attīrīšanas iekārtas, iepriekš nedomāju, ka tas notiek tik sarežģīti. Tas viss lika aizdomāties par ūdens piesārņošanu.”


Pagaidām vēl grūti spriest, kādas profesijas Ēnu dienas dalībnieki pēc pāris gadiem izvēlēsies, taču redzētais, kā skolā iegūtās zināšanas ir pielietojamas praktiski, ir stimuls sekmīgām mācībām.


Uzņēmums SIA „Preiļu saimnieks” Ēnu dienā šogad piedalās pirmo gadu, un šo labi iesākto tradīciju iecerēts turpināt arī nākamgad.


Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 15.02.2012.