Preiļu pilsētas dzimšanas dienas pasākumā 11. februārī tiks atklāta Latgales fotogrāfu darbu izstāde

11.02.2012.

11. februārī aicinām ikvienu uz Preiļu pilsētas 84. dzimšanas dienas pasākumiem Preiļu Kultūras namā. Plkst. 15.00 pulcēsimies izstādes „Latvijas fotogrāfi atklāj Latgali” pasākumā. Izstādē būs skatāmi konkursa dalībnieku darbi, kas ir augstā profesionālā līmenī, atklāšanas pasākuma laikā tiks pasniegtas Preiļu novada domes un Latgales Fotogrāfu biedrības pateicības konkursa laureātiem un dalībniekiem. Svētku koncertā mūs priecēs Tautas deju ansamblis „Teiksma”. Dejotāji no Rīgas savu uzstāšanos sāks plkst. 17.00, bet svētku dienas noslēgumā – plkst. 20.00 – aicinām uz balli Kultūras nama lielajā zālē, kur mūs sagaidīs mūziķi ARVĪDS &.


Fotokonkursa „Latvijas fotogrāfi atklāj Latgali” laureāti tika noskaidroti jau pagājušā gada septembrī, kad noslēdzās darbu iesniegšana konkursam. Aicinājumam fotogrāfijās iemūžināt Latgales reģionam raksturīgo un interesanto atsaucās trīsdesmit seši autori, kuri pārstāv ne tikai Latgali, bet arī Rīgu, Ogri, Lielvārdi, Krustpils un Madonas novadus. Kopumā konkursam tika iesniegti 218 fotoattēli, kas veidoti gan melnbaltajā, gan krāsu fotogrāfijā.


Bildes tika sadalītas trijās nominācijās: „Cilvēks”, „Daba” un „Notikumi”. Konkursa žūrijas komisijā darbojās Latvijā pazīstami cilvēki, kuri ir savas nozares profesionāļi: foto vēsturnieks Pēteris Korsaks, Saeimas deputāte, Latvijas Universitātes profesore Janīna Kursīte – Pakule, politiķis, bijušais kinorežisors un kino darbinieks Rihards Pīks, gleznotājs, Rēzeknes Augstskolas asociētais profesors Vladislavs Paurs un fotomākslinieks Alnis Staklis.


Fotokonkursa idejas autors ir Preiļu fotomākslinieks, Latgales fotogrāfu biedrības vadītājs Igors Pličs, izstādes organizēšanai līdzekļi piešķirti no Preiļu novada domes, finansiālais atbalsts saņemts arī no vairākām pašvaldībām – Daugavpils pilsētas, Riebiņu, Dagdas, Rēzeknes, Balvu, Rugāju, Vārkavas un Aglonas novadiem.


Iecerēts, ka fotoizstāde būs ceļojoša, un tā tiks piedāvāta arī pārējām Latgales pašvaldībām.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.