G4S Latvia: garnadži mēģina izmantot viltotas naudaszīmes un iekāro zīmolu apģērbu

02.02.2012.


Latvijā vadošā drošības pakalpojumu kompānija AS G4S Latvia apkopojusi spilgtākos likumpārkāpēju aizturēšanas gadījumus 2011. gadā, kas notikuši dažādos apsargājamos objektos visā valsts teritorijā.


Saskaņā ar G4S Latvia datiem lielākā daļa personu zādzības izdara ar nolūku gūt personīgo labumu – patērēt preces personīgām vajadzībām vai arī turpmākai realizācijai. Neliela daļa personu, jo īpaši jaunieši, zādzības izdara neapdomīgas izklaides nolūkos, nedomājot par bēdīgām sekām vai sabojātu reputāciju un konkurētspējas zaudēšanu darba tirgū.Spilgtākie likumpārkāpēju aizturēšanas gadījumi 2011. gadā

• Iepriekš aizturēta persona atkārtoti vienā un tajā pašā objektā mēģināja nozagt preci aptuveni 50 latu vērtībā, paslēpjot to folija maisā, kas zem krekla bija rūpīgi piestiprināts ķermenim. Pēc zādzības mēģinājuma fakta konstatēšanas aizturētā persona mēģināja „atpirkties”, kam sekoja bēgšanas mēģinājums. G4S Latvia darbinieki personu aizturēja, un tā tika nodota Valsts policijai.G4S Latvia darbiniekam nācās pielietot speciālos cīņas paņēmienus, lai aizturētu personu, kura ar metāla stieni uzbruka objekta personālam un nepārtrauca prettiesisko darbību arī pēc apsardzes darbinieka aicinājuma.• Objektā kāds vīrietis uzstājīgi un agresīvi centās norēķināties ar viltotu 50 eiro naudaszīmi. Persona tika aizturēta un nodota Valsts policijai apstākļu noskaidrošanai.• Kādā tirdzniecības centrā jauna sieviete tik ļoti iekāroja atpazīstama zīmola bikses, jaku un kleitu aptuveni 400 latu vērtībā, ka nolēma samulsināt pārdevēju un tikt pie jaunas garderobes „bez maksas”. Persona no stenda paņēma vairākus apģērbus un iegāja pielaikošanas kabīnē. Tā tas atkārtojās vismaz 3 reizes, arvien mainot apģērbu. Rezultātā pārdevējs tika samulsināts – apjuka un vairs nespēja izsekot preču skaitam. Tomēr, tika operatīvi konstatēts, ka pielaikošanas kabīnē divi pakaramie palikuši bez apģērba. G4S Latvia apsardzes darbiniekiem garnadzi izdevās aizturēt. Pārbaudes laikā dienesta telpās tika konstatēts, ka zagto mantu preču aizsardzības elementi ir aptīti ar folija uzmavām. Persona tika nodota Valsts policijas rīcībā.G4S Latvia darbinieki kādā no apsargājamiem objektiem aizturēja likumpārkāpēju par zādzības mēģinājumu. Pēc neilga laika ieradās vīrietis, kurš uzrādīja Valsts policijas apliecību un apgalvoja, ka ir ieradies pēc aizturētā. G4S Latvia maiņas vecākajam situācija un pats „Policijas pārstāvis” šoreiz likās aizdomīgs. Tādēļ viņš sazinājās ar Valsts policiju, lai pārliecinātos, vai patiešām šis policijas darbinieks ir nosūtīts atrisināt radušos situāciju. Izrādījās, ka NAV. Pēc brīža objektā ieradās policijas ekipāža, kura veica pamatīgāku izmeklēšanu. Izrādījās, ka par policijas darbinieku izlikusies persona bija likumpārkāpēja līdzdalībnieks, un abi jau iepriekš bija iesaistījušies vairākos skandalozos likumpārkāpumos. Viens no tiem – meiteņu piekaušana Vecrīgā un Pašvaldības policista piekaušana Vecrīgā. Izmeklēšana šobrīd vēl turpinās.G4S Latvia Drošības funkciju departamenta direktors Jānis Ābele norāda, ka visaktīvākie likumpārkāpēji ir vecumā no 21 līdz 40 gadiem – kopumā šī vecuma grupa sastāda vidēji 50% no kopējā aizturēto personu skaita. Nākamo lielāko grupu (21%) veido cilvēki vecumā no 41 – 65 gadiem. Aptuveni 12% no kopējā zādzību skaita veic nepilngadīgie vecumā no 14 – 18 gadiem. Personas vecumā līdz 14 gadiem sastāda 7%, un tāda pat statistika ir par un jauniešiem vecumā no 18 līdz 21 gadam (7%). Vecāka gada gājuma cilvēku (virs 65 gadiem, tajā skaitā pensionāri) pastrādātās zādzības sastāda 3% no kopējā skaita.Uzziņai par G4S Latvia


AS G4S Latvia ir vadošā drošības risinājumu kompānija Latvijā, kas sniedz drošības pakalpojumus vairāk nekā 13 000 fiziskām un juridiskām personām, tostarp dažādu nozaru vadošajiem uzņēmumiem, kā arī klientiem valsts sektorā, izstrādājot individuālus drošības risinājumus un nodrošinot tehniskās un fiziskās apsardzes, kā arī montāžas un inkasācijas pakalpojumus. AS G4S Latvia ir TOP 10 lielākais privātais darba devējs valstī, nodarbinot vairāk nekā 1400 darbinieku.


G4S uzņēmums Latvijā ir pasaulē lielākās drošības risinājumu kompānijas G4S plc grupas uzņēmums Latvijā. Šobrīd G4S plc darbojas vairāk nekā 125 valstīs, nodarbināto skaitam pārsniedzot 635 000 cilvēku.


AS G4S Latvia ir viens no retajiem uzņēmumiem nozarē, kas saņēmis Industriālo drošības sertifikātu, Atzītās aizsardzības organizācijas Atbilstības sertifikātu un sertifikātu atbilstoši ISO 9001:2008 prasībām.Informāciju sniedza:
Ilze Jermacāne
AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.