Bērnu mākslas izstāde „LIDICE 2012” Preiļos

25.01.2012.

Sadarbībā ar Čehijas vēstniecību, katru gadu Valsts izglītības satura centrs organizē Starptautisko bērnu mākslas izstādi – konkursu „LIDICE”, rosinot bērnus un jauniešus padziļināt izpratni par citu tautu mākslu, kultūru un tradīcijām, sniedzot iespēju bērniem eksponēt savus darbus starptautiskajā izstādē.


Atzīmējot pasaules slavenā čehu gleznotāja, skulptora, leļļu meistara un daudzu slavenu animācijas filmu ilustratora Jiržī Tirnka (1912.-1969.) simto dzimšanas dienu, izstādes organizatori Čehijas Republikā sadarbībā ar UNESCO 40.Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei „LIDICE 2012” izvēlējusies tēmu „Teātris-lelle-pasaka”.


No 2012.gada 25.janvāra līdz 2.februārim Preiļu novada bērnu un jauniešu centrā interesenti var aplūkot izstādi, kurā izstādīti 25 bērnu zīmējumi.


Izstādē piedalās darbi, ko radījuši jaunie mākslinieki no Preiļu novada bērnu un jauniešu centra, Pelēču pamatskolas, Salas pamatskolas, Preiļu 2.vidusskolas. Uz izstādi Preiļos bērnu darbus atsūtījusi arī Jelgavas mākslas skola.


Bērni šogad zīmējuši savas mīļākās lelles, zīmējumos attēlojuši savus iespaidus leļļu teātrī, mīļākās teātra izrādes, aktierus, māksliniekus, mūziķus, skatītājus, teātra atmosfēru, arī savas mīļākās animācijas filmiņas un to varoņus.


Pēc izstādes Preiļos konkursa darbi tiks nogādāti Rīgas Skolēnu pilī. Žūrija izvēlēsies labākos darbus, kas piedalīsies konkursa 2.kārtā Čehijā. Šie darbi tiks izstādīti izstādē Rīgas domē marta mēnesī.


Preiļu novada
bērnu un jauniešu centra
direktores vietniece Anita Kolosova


 

Pēdējās izmaiņas: 25.01.2012.