Veselības inspekcija aicina ievērot gripas profilakses pasākumus izglītības iestādēs

25.01.2012.

VESELĪBAS INSPEKCIJA
KOMUNIKĀCIJAS NODAĻA
Klijānu iela 7, Rīga, LV – 1012, tālrunis: 67819671, fakss: 67819672,
e-pasts:
komunikacija@vi.gov.lv; www.vi.gov.lv


Veselības inspekcija aicina pievērst īpašu uzmanību gripas profilaktiskajiem pasākumiem izglītības iestādēs, lai samazinātu risku inficēties ar gripas vīrusu. Ikdienas profilaktiskie pasākumi ietver telpu vēdināšanu, kā arī atbilstošu apstākļu nodrošināšanu personīgās higiēnas ievērošanai.


Lai novērstu gripas cirkulāciju telpās, izglītības iestādei jānodrošina mācību telpu un palīgtelpu regulāru vēdināšanu pēc katras mācību stundas, savukārt pirmsskolas izglītības iestādēs grupas telpas jāvēdina ik pēc 1,5–2 stundām. Telpas vēdina vismaz 5 minūtes, maksimāli atverot logus un radot caurvēja efektu. Svarīgi, lai vēdināšanas laikā telpā neatrastos cilvēki, jo šajā laikā telpu gaisa temperatūra pazeminās vidēji par 2–40C. Regulāri jāvēdina arī koplietošanas telpas – vismaz 10–20 minūtes.
Gripas infekcija izplatās gaisa – pilienu un kontakta veidā, nepieciešams organizēt biežāk lietojamu priekšmetu tīrīšanu telpās. 


Lai veicinātu personīgās higiēnas ievērošanu, iestādē jānodrošina atbilstoši apstākļi – karstais ūdens un roku mazgāšanas un nosusināšanas līdzekļi. Pirmsskolas izglītības iestādēs un sākumskolās jāseko līdzi, lai bērni rokas mazgā regulāri, pietiekami ilgi (vismaz vienu minūti) un kvalitatīvi. Vēlams izvietot arī vizuālu informāciju, kas atgādina par pareizu un regulāru roku mazgāšanu. 


Veselības inspekcija iesaka ar bērniem pārrunāt, kā var  izvairīties no saslimšanas, sargājot sevi un citus. Ieteicams klepojot un šķaudot lietot vienreizējās lietošanas salvetes, kuras uzreiz pēc lietošanas jāizmet atkritumu tvertnē. Pēc  iespējas mazāk uzturēties vietās, kurās ir daudz cilvēku. Savukārt telpās un sabiedriskajā transportā pēc iespējas izvairīties no cieša kontakta ar cilvēkiem, kuriem novērojami saslimšanas simptomi (piemēram, klepus). Ja bērnam parādās pirmie saslimšanas simptomi nekavējoši jāgriežas pie ģimenes ārsta.


Ar plašākiem Veselības inspekcijas ieteikumiem izglītības iestādēm, sociālās aprūpes iestādēm un dienesta viesnīcām var iepazīties Veselības inspekcijas mājaslapā www.vi.gov.lv, sadaļā Sabiedrības veselība.


Informāciju sagatavoja:
Veselības inspekcijas
Komunikācijas nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Dagnija Būmane
E-pasts:
dagnija.bumane@vi.gov.lv
Tālrunis: 67819677, 28342858


 

Pēdējās izmaiņas: 25.01.2012.