Solis pretī finālam

21.01.2012.

Preiļu BJSS „B2” 1996./1997.dz.g. vecuma grupas volejbolistes veiksmīgi aizvadījušas Latvijas jaunatnes čempionāta (LJČ) pirmā posma 2. sabraukuma sacensības. Kā rakstījām iepriekš, mūsu meitenes 21.01.2012 devās savā pirmajā izbraukuma spēļu sērijā uz Zvejniekciemu (Saulkrastu novads). Diena solījās būt īpaši smaga, jo bija paredzētas 3 spēles ar sīvākajām konkurentēm par iekļūšanu LJČ finālā, un tāda tā arī bija. Lai ekonomētu līdzekļus, Latvijas volejbola federācija paredz dažām komandām aizvadīt 3 spēles vienas dienas laikā, kas viennozīmīgi nav pareizi. Komandu līmenis ir ļoti līdzīgs, bieži spēles norit 5 setus, un izturēt šādu slodzi ne katram ir pa spēkam. Tāpat komandas tiek nostādītas nevienlīdzīgos apstākļos, kad kādai no komandām vienmēr jāspēlē 2 spēles pēc kārtas un bez pārtraukuma.

Spēļu diena sākas ar samērā vieglu Limbažu/Salacgrīvas novadu sporta skolas uzvaru pār Zvejniekciema vidusskolas komandu, 3-0.

Pēc garā ceļa, mums pirmā spēle ar Latvijas vicečempionēm no Rīgas volejbola skolas (RVS)-2. Tā kā mūsu meitenēm pirmās spēles īsti nesanāk un rīdzinieces sen jau kā neesam uzvarējuši, kā arī svarīgāka bija nākamā spēle pret mājiniecēm, tad bija nolemts šo spēli izmantot kā iesildīšanos nākamajām cīņām. RVS gan tā nedomāja un spēli uzsāka ar pamatīgu ofensīvu. Pirmie divi seti tika pārliecinoši zaudēti, tomēr otrā seta galotne iepriecina- mūsu meitenes iespēlējas un parāda skaistu spēli, gūstot vairākus punktus pēc kārtas, 0-2. Rīdzinieces dabū trūkties, trešajā setā mūsu volejbolistes nevienu punktu neatdod bez cīņas un seta galotnē samērā viegli uzvar pretinieces 1-2. Rīgas treneris bažīgs mudina savas spēlētājas saņemties, bet mūsu meitenes un trenere Zoja Jakimova ir dilemmas priekšā- turpināt cīnīties par uzvaru vai saglabāt spēkus nākamajai spēlei. Nolemts nesaspringt un skaisti pabeigt spēli. Rīdzinieces atkal metas cīņā un saņem līdzvērtīgu pretsparu, tomēr noslēgumā preilietes setu un spēli zaudē, 1-3.

Nākamā spēle ar Zvejniekciema vidusskolas komandu. Kā bija gaidīts, mājinieces spēļu grafiku saplānoja par labu sev, cerot, ka preilietes nogurs un būs viegla uzvara. Nekā nebija… Pirmā seta sākums attaisno pretinieču cerības- samērā ātri mūsu meitenes nonāk zaudētājās ar mīnus 10 punktiem. Tomēr iekšējais spīts tām neļauj tāpat vien padoties. Trenere ar pārtraukumiem nomierina volejbolistes un novērš haosu, kas iezadzies izvietojumā un taktiskajās shēmās. Tas dod rezultātu. Seta galotnē tiek izrauta uzvara, 1-0! Otrā seta vidū preilietes atkal nespēj koncentrēties, parādās neizprotamas kļūdas, nav uzbrukuma-nav punktu. Diemžēl pretinieces svin uzvaru setā, 1-1. Trešajā setā klāt visām likstām nāk acīmredzams nogurums. Spēle rit haotiski un ne par labu mums. Pretinieces cenšas izmantot apjukumu, kas valda mūsu komandā, turklāt traumu gūst vienīgā maiņas spēlētāja. Talkā jānāk arī nedaudzajiem līdzjutējiem. Mūsu volejbolistēm raksturīgajā stilā „sākumā savārīt ziepes un tad no tām varonīgi kulties ārā” seta galotnē tomēr tiek svinēta uzvara 2-1. Ceturtajā setā, apjukušas izskatās pretinieces. Lai gan spēle turpina savu haotisko gaitu, tomēr šoreiz par labu mums. Beigās laimīga un pārliecinoša uzvara setā un spēlē, 3-1.

Ceturtā dienas spēle ir starp RVS-2 un Zvejniekciema vidusskolas komandām. Līdzvērtīga cīņa sanāk tikai pirmajā setā. Rīdzinieces svin pārliecinošu uzvaru spēlē, 3-0.

Pēdējā spēlē mūsu kārta tikties ar Limbažu/Salacgrīvas novadu sporta skolas komandu. Spēle sākas smagnēji. Ir jūtams nogurums, par sevi liek manīt vecās traumas. Uz laukuma cīņa notiek par katru punktu. Liela nozīme ir spēlei blokā, pretinieces ir krietni garākas, viegli bloķē mūsu uzbrukumus un sit pāri blokam. Tomēr preilietes pielāgojas, bumbas tiek piespēlētas tālāk no tīkla, kas ļauj uzbrukt garām pretinieču blokam. Seta galotnē uzvara, 1-0. Savukārt otrajā setā vidzemnieces atrod paņēmienus, kā apturēt mūsu uzbrukumu un iemānīt bumbu nogurušo pretinieču laukumā. Zaudējums setā, 1-1. Trešajā setā mūsu meitenes sāk nervozēt, ka nekas nesanāk, bet tās ir noguruma sekas. Zaudējam punktus nepareiza izvietojuma dēļ. Laukā sāk krēslot, un izrādās, ka sporta zālē nav iespējams ieslēgt papildus apgaismojumu- spēlējam pustumsā. Tiesnesis laikam grib tikt ātrāk mājās un spēli aizvada bez mazākajām pauzēm- mūsu meitenes vēl nav paspējušas ieņemt savas pozīcijas, kad atskan svilpe servei. Atkal laukumā valda haoss. Traumētā sportiste gatava iet laukumā, lai atpūtinātu komandas līderus, bet viņas to atsakās darīt. Zaudējums setā, 1-2. Pārtraukumā trenere mēģina nomierināt volejbolistes un sakārtot spēles gaitu. Sportiskais niknums, kas valda mūsu komandā spēj darīt brīnumus. Komanda atdzimst! Ceturtajā setā, samazinot kļūdas savā spēlē, mūsu meitenes izrauj laimīgu uzvaru, 2-2. Pēdējais sets rit līdz 15 punktiem, un Preiļu BJSS parāda kā jāspēlē volejbols neskatoties ne uz ko, pārliecinoša uzvara setā un spēlē, 3-2!

Šo uzvaru nozīme ir nepārprotama. Tikai pirmo trīs vietu ieguvējas automātiski kvalificējas finālam un saglabā vietu augstākajā 1.līgā. Atlicis vēl viens noslēguma atlases posms, kurš notiks Preiļos, 2012. gada 12. februārī. Atlikušajās divās spēlēs mūsu meitenēm jāizcīna vēl viena uzvara, lai kvalificētos finālam un nevajadzētu piedalīties pārspēlēs ar 2. līgas divām stiprākajām komandām.