SIA „Preiļu saimnieks“ Komunālajai nodaļai ziema ir aktīvs darba periods

24.01.2012.

Janvāra vidū beidzot varam priecāties par noturīgu sniega segu, taču reizē ar to SIA „Preiļu saimnieks“ Komunālās nodaļas ierastajiem darbiem klāt nākušas jaunas rūpes – nodrošināt, lai mūsu pilsētā iedzīvotāji pa brauktuvēm un ietvēm varētu droši pārvietoties.


Preiļu pilsētas tranzīta ielu (Daugavpils, Rēzeknes, Brīvības, Aglonas un Rīgas iela) braucamās daļas attīrīšanu no sniega un kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem veic AS „Latvijas autoceļu uzturētājs”, bet uzņēmuma SIA „Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas kompetencē ietilpst sniega tīrīšana no pārējām ielām, ietvēm, automašīnu stāvlaukumiem un arī no dzīvojamo mikrorajonu iekškvartāliem.


Kā norāda SIA „Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece, šoziem pilsētā sniega tīrīšana pamatā tiek veikta ar traktortehniku. Salīdzinot ar roku darbu, mehanizēti sniega tīrīšanas procesu var paveikt daudz ātrāk un arī kvalitatīvāk. Sniega tīrīšana tiek organizēta, pirmām kārtām domājot par iedzīvotāju ērtībām – noteikti būsiet pamanījuši, ka no rīta uz darbu var doties pa notīrītām pilsētas ietvēm.


Preiļu novada domes Tehniskajā daļā informē, ka šogad Preiļu pilsētas ielu uzturēšanai ziemas periodā atvēlēts mazāk līdzekļu nekā pērn. Atbildīgās institūcijas līdzekļu ietvaros sola rūpēties par ceļu tīrīšanu un labošanu. tomēr jācer, ka šī ziema nebūs tik sniegiem bagāta kā pagājušā.
Autovadītājus aicinām būt vērīgiem un ziemas periodā uzmanīgi sekot ceļa zīmju izvietojuma izmaiņām, jo, tāpat kā iepriekšējos gados, uz atsevišķām ielām tiks aizliegts novietot automašīnas stāvēšanai.


Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piebraucamo ceļu un iekšpagalmu tīrīšanu apgrūtina novietotās automašīnas, kuras ziemas periodā to īpašnieki izmanto reti, atstātie spēkrati traucē citiem autovadītājiem un sniega tīrīšanas tehnikai. Tādēļ aicinām autovadītājus būt saprotošiem un sniega tīrīšanas laikā atbrīvot stāvlaukumus – jo rūpīgāk notīrīts sniegs, jo vieglāk pašiem autovadītājiem.


Iedzīvotāju vēlme, lai sniegs tiktu notīrīts nekavējoties, ir saprotama, taču aicinām būt saprotošiem, lai atbildīgie dienesti dara visu, kas vien ir viņu spēkos. Sakām paldies visiem tiem iedzīvotājiem, kuri parūpējas par sniega nošķūrēšanu no ietvēm un iebrauktuvēm savā tuvākajā apkaimē.


Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 24.01.2012.