Dambretes sacensībās mūsējie cīnās no sirds

23.01.2012.

2012.gada 21.janvārī Jēkabpilī notika Latvijas 65.Skolēnu sporta spēles 64 lauciņu dambretē un vienlaicīgi Latvijas jaunatnes čempionāta pusfināls.

Labus rezultātus komandu sacensībās jaunākajā grupā uzrādīja Preiļu 1.pamatskolas 2.c klases audzēkņi Rasa Zīmele, Ieva Poplavska, Egils Daukšte un Rūdolfs Pastars, kuri pretendēja uz 3.vietu. Trijām komandām – Līvāni, Preiļi, Bolderāja (Rīga) – bija vienāds punktu skaits, un līdz ar to atbilstoši sacensību koeficientam 3.vietu izcīnīja Līvānu BJC komanda, atstājot 4.vietā Preiļu 1.pamatskolas komandu un 5.vietā Bolderājas komandu.

Atbilstoši spēļu nolikumam tiesības piedalīties Latvijas Jaunatnes čempionāta finālos iegūst  8 dalībnieki no katra turnīra.

Patīkami tas, ka tiesības piedalīties finālā Latvijas Jaunatnes čempionāta 64 lauciņu dambretē U-10 (cerības) grupā + ātrspēlē, kas notiks 2012.gada 11.februārī Siguldā, izcīnīja Rasa Zīmele (5.vieta) un Egils Daukšte (7.vieta). Konkurence U-10 grupā bija liela – turnīrā piedalījās 34 meitenes un 42 zēni.

Savukārt Preiļu novada bērnu un jauniešu centra dambretes pulciņa audzēkne Dagnija Lauska, dalot 4.-6.vietu, izcīnīja tiesības piedalīties finālā Latvijas Jaunatnes čempionāta 64 lauciņu dambretē U-13 (minikadeti) grupā, kas notiks 2012.gada 17.-19.februārī Rīgā. Arī šajā grupā konkurence bija iespaidīga – U-13 grupā spēlēja 25 meitenes. Ikdienā Dagnija mācās Preiļu 1.pamatskolas 6.c klasē.

Lai mūsu topošajiem dambretistiem veicas finālsacensībās!