Projekta „MĀJAS” mantu pasts guvis lielu atsaucību visā Latvijā – ziedotas aptuveni 10 000 mantas

16.01.2012.


Noslēdzoties labdarības projekta „MĀJAS” (www.majaslegendas.lv) organizētajam mantu pastam Latvijas lielveikalos, tika saziedoti vairāk nekā 150 kubikmetri jeb aptuveni 10 000 dažādu mantu. Pateicoties lielajam atbalstam, palīdzību saņems ne tikai projekta, bet arī citas ģimenes, kuras pēc saviem ieskatiem izvēlēsies Latvijas Samariešu apvienība.


Visvairāk tika nestas bērnu, sieviešu un vīriešu drēbes, kā arī rotaļlietas un apavi. Mantu kastēs tika ievietotas kancelejas preces skolai, segas, un sadzīves preces, piemēram, putekļusūcējs, rokas blenderis un citas lietas. Mantas, uz kurām bija norādīta ģimene, tiek tām nogādātas, bet par pārējo mantu adresātiem lems Latvijas Samariešu apvienība ar tās sadarbības partneriem.


Normunds Labrencis, SIA „Ingman Saldējums” direktors un projekta iniciators: „Pagājušā gada nogalē vēlējāmies iepriecināt un palīdzēt grūtībās nonākušajiem cilvēkiem – īpaši daudzbērnu ģimenēm. Lai atvieglotu ziedošanu, izveidojām mantu pastu, ar kura starpniecību iedzīvotāji varēja atnest konkrētai ģimenei nepieciešamās mantas uz noteiktiem lielveikaliem. Jāsaka, ka mantu pasts bija viena no būtiskākajām projekta sastāvdaļām, un, pateicoties cilvēku lielajai atsaucībai, varēsim palīdzēt vairāk cilvēkiem, nekā sākotnēji bijām cerējuši. Liela pateicība ir jāizsaka mūsu sadarbības partneriem – lielveikaliem un Latvijas Samariešu apvienībai.”


Vislielākā atsaucība bija Rīgā, organizatoriem mantu kastes nācās iztukšot pat vairākas reizes dienā. Arī citu Latvijas pilsētu iedzīvotāji bija ļoti atsaucīgi, piemēram, Baložu un Jelgavas, tādejādi iepriecinot daudzus grūtībās nonākušus cilvēkus.


Speciālās labdarības projekta „MĀJAS” mantu pasta kastes, sākot ar 2011.gada 12.decembri, tika izvietotas noteiktos mazumtirdzniecības veikalu tīklos „Maxima”, „Elvi”, „IKI”, „Cento” un „top!”. Mantu pasts bija visērtākais veids, kā nodot ziedojumu cilvēkiem, kuriem šobrīd klājas grūti. Mantas varēja nest arī uz visām „Virši – A” degvielas uzpildes stacijām Latvijā.


Tie, kas vēlas iepriecināt citus ar mantām, to var izdarīt paši līdz janvāra beigām, izvēloties www.majaslegendas.lv ģimeni, sazinoties ar to un tai nogādājot mantas.


Projekts „Mājas”


Projekta aizsācēji ir saldējumi „Mājas” kopā ar Latvijas Samariešu apvienību un NVO. Tās ietvaros izveidota interaktīva vietne www.majaslegendas.lv, kurā ir apkopoti stāsti par grūtībās nonākušām ģimenēm un cilvēkiem dažādos Latvijas reģionos, kuriem var palīdzēt, nogādājot viņiem mantas pēc iepriekš sastādīta nepieciešamo mantu saraksta.


Vienlaikus iedzīvotāji tiek aicināti ne tikai piedalīties, bet arī kopīgiem spēkiem veidot šo palīdzības karti, papildinot interaktīvo vietni www.majaslegendas.lv ar līdzīgām ģimenēm, kas, iespējams, dzīvo turpat kaimiņos.


Šai kampaņai atšķirīgais ir tās pieeja ziedošanas kultūrai – no rokas rokās, no ģimenes ģimenei, no cilvēka cilvēkam, kas nozīmē, ka labdarim būs iespēja nodot mantas tieši tai ģimenei vai cilvēkam, kuram tas vēlas. Ar šo projektu mēs vēlamies mainīt ziedošanas kultūru, jo labie darbi nenozīmē tikai noziedot naudu, bet pašiem uzņemties atbildību un palīdzēt kādai ģimenei, cilvēkam vai dzīvniekam.


Projektu atbalsta mazumtirdzniecības veikalu tīkli “Maxima”, “Elvi”, “top!”, “IKI” un “Cento”, kā arī degvielas uzpildes stacija “Virši-A”.


Ikviens tiek aicināts darīt labus un paliekošus darbus. Turklāt darīt tos no sirds! Tā arī radusies šī labdarības projekta devīze – ļaujies sirds labiem darbiem!


 


Informāciju sniedza:
Normunds Labrencis,
Labdarības projekta “Mājas” iniciators


 


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.