Ziemassvētkus un Jauno 2012. gadu gaidot – Labdarības pasākumi pansionātā „Preiļi”

16.01.2012.

Jau otro gadu pēc kārtas 26.novembrī pirms Adventes ar garīgo dziesmu koncertu pie mums viesojās Kalupes Romas Katoļu draudzes bērnu un jauniešu koris ( vadītāja Laura Struķe), Pelēču pamatskolas 6.klases skolēni ( kl.audzinātāja sk. Silvija Rubine , Pelēču pagasta biedrības „Veiksmes biķeris” un Nīdermuižas draudzes pārstāvji Natālija Rubīne un Marija Zīmele ar kopīgi sarūpētām dāvanām. Skaistās bērnu balsis, Ziemassvētku dziesmas iepriecināja pansionāta iemītniekus.Sarūpētās dāvanas – pašceptā torte, cepumi, pīrāgi, mandarīni, mājas sieru rituļi, kā arī adītas skaistas vilnas zeķes, Adventes vainadziņi ( 11 gab.) katrai iemītnieku istabiņai. Tiem iemītniekam, kuri nevarēja apmeklēt zāli, tika dāvāta īpaša dziesma, ar kuru sveica katru. Tas viss pārsteidza pansionāta iemītniekus un ievadīja Adventi.


6 .decembrī mūs apciemoja Preiļu 1.pamatskolas 9.c klases skolēni ar audzinātāju Ingu Reini. Projekta nedēļas ietvaros skolēni izteica vēlēšanos apciemot pansionāta iemītniekus, sagatavojot viņiem pašceptas kūciņas un cepumus, ievārījumu burciņas. Sniedza arī nelielu koncertu ģitāras pavadījumā.


19.decembrī pie mums viesojās vismazākie sveicēji „Mazās lāsītes” no Preiļu bērnu un jauniešu centra ar saviem vecākajiem centra dalībniekiem ( vadītāja Aija Caune, skolotāji un bērnu vacāki). Bērni ļoti centās un iepriecināja katru pansionāta iemītnieku ne tikai ar sagatavoto koncertu, bet arī katram uzdāvināja pašu izgatavotu brīnumjauku Ziemassvētku eņģelīti, ka arī piparkūku sirdi. Tik jauki bija nolūkoties uz šo sirsnīgo koncertu un tā izpildītājiem – meitenēm ar ģitārām, daudziem iemītniekiem pat sariesās acīs asaras.


22.decmbrī mūs jau otro gadu pēc kārtas Ziemassvētku laikā apciemo Leontīna Podiņa, kura mums dāvāja 18 adītus zeķu pārus. Pansionāta iemītnieki vienmēr ir pateicīgi par šīm skaistajām zeķēm, kuras lieti noder, jo sasilda kājas šajā skaistajā Ziemassvētku laikā, jo katras zeķes dzīparā jau ir ieadīts savs novēlējums katram iemītniekam. Tie ir garie rudens un ziemas vakari, kuros top šie skaistie zeķu pāri, tas ir laiks, kas veltīts labdarībai. Paldies par šo dāvanu.
Pelēču pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Kivriņa un pagasta sociālā darbiniece Silvija Šņepste arī sveica savu pagasta iemītnieku Jevlampiju Stepanovu ar īpaši sarūpētu Ziemassvētku dāvanu, kā arī neaizmirsa sveikt arī pārējos iemītniekus, kuriem lieliski garšoja mājas siers un konfektes.


23.decembrī Ziemassvētku priekšvakarā mūs apciemoja arī Preiļu KC senioru ansamblis „Virši”( vadītāja Santa Karīna Oša ).Dalībnieku sagatavoto koncertu, skeču un dzejas pieteica Janīna Eiduka. Pansionāta iemītnieki gandrīz jutās kā koncerta laikā  – kultūras centrā, jo šo garo ceļu mērot neļauj gadu nasta.Skaistie tērpi, skanīgās balsis, dzejoļi arī dāvātais svētku kliņģeris radīja Svētku noskaņu.
Pēcpusdienā – savā pēdējā dienā pirms skolas brīvdienām mēs sagaidījām  Preiļu 1.pamatskolas 7.a klases skolēnus ar klases audzinātāju Annu Dzidru Bernāni. Skolēni katram pansionāta iemītniekam uzdāvināja ar mīlestību, veselības un laba vēlējumiem pašu gatavotu apsveikumu, kā arī kopīgi nodziedāja dažas jaukas Ziemassvētku dziesmiņas. Visvairāk skolēni uzkavējās Annas Romanovskas istabā, kura aizvadītajā gadā nosvinēja savu 90 dzimšanas dienu. Lielā dziesmu teicēja zināja daudz vairāk dziesmu par šo skaisto svētku laiku, skolēni dziedāja viņai līdzi. Tas bija sirdi aizkustinošš brīdis, par kuru A.Romanoska bija īpaši pateicīga. Skolēni bija ļoti gandarīti par šo apciemojumu, par sagādātajām dāvanām veciem, vientuļiem cilvēkiem, kuri savas vecumdienas vada pansionātā. Skolēni nofotografējās pie pansionāta svētku egles. ( A.Bernānes apraksts par šo pasākumu un2 foto)


25.decembrī Ziemassvētkos pansionāta iemītniekus apciemoja Preiļu R-katoļu draudzes prāvests – dekāns Jānis Stepiņš, kurš noturēja Svēto Misi pansionāta iemītniekiem, kā arī sveica katru iemītnieku ar dāvanu.
Pievakarē pansionāta iemītniekiem bija klāts svētku galds.


27.decembrī  – trešajos Ziemassvētkos ar koncertu mūs sveica Biedrības „Mūsmājas” un Preiļu KC senioru deju kopa „Brūklenītes” kopā ar Aizkalnes pagasta sabiedriskā centra pārstāvjiem un sieviešu vokālo ansambli Lilitas Livdānes vadībā. Pirmais rūķis un Salavecis, kas ieradās pansionātā,  dāvāja savas sarūpētās dāvanas, lūdzot katram sarunāties ar Salaveci mikrofonā – skaitīt dzejoli, dziedāt dziesmu, dejot un izteikt novēlējumus nākamajam Pūķa gadam – veselību visiem un ikvienam. Aizkalnes pagasta sabiedriskā centra pārstāves uzdāvināja pansionāta iemītniekiem pašceptus, smaržīgus un ļoti garšīgus mini speķa pīrādziņus. Pasākumu vadīja Elma Aksjonova.


29.decembrī pansionātu pieskandināja Saunas pagasta pārvaldes desmit Rūķi ( Santa Klausa apģērbā ), kuri ieradās ciemos no tālā pagasta. Vilkt ragaviņas ar sarūpētām dāvanām šajā dienā bija diezgan grūti, jo nebija sniega, pa kuru slīdēt ragavām. Rūķi bija ļoti aktīvi, dejoja visi kopā iestudētās dejas modernos ritmos( vadītāja, pensionāru biedrības priekšsēdētāja Monika Kivleniece), kā arī sveica ar īpašām dāvanām sava pagasta iemītniekus, kuri pavisam bija astoņi, dāvinot viņiem Leontīnas Brices adītās krāsainās, rakstainās vilnas zeķes un dāvanas. Bez dāvanām nepalika arī pārējie pansionāta iemītnieki. Rūķi bija tik jauki un atraisīti, dejot griboši, ka bija grūti šķirties no viņiem – laiks pagāja tik ātri, ka viņiem  bija jāsteidzas arī ciemos pie daudziem citiem pagastā. Ar Rūķiem kopā pansionātā viesojās arī Saunas pagasta pārvaldes vadītājs Raimonds Rubins, kurš visiem dāvāja garšīgās tortes. Liels paldies par šo apciemojumu, un prieka sagādāšanu mūsu iemītniekiem.


Kā pēdējais Salavecis un Sniegbaltīte aizvadītā gada 30.decembrī mūs apciemoja Preiļu novada Sociālā dienesta darbinieki, kuri arī bija sarūpējuši dāvanas sava novada iemītniekiem. Kopā ar savām dāvanām Salavecis ar Sniegbaltīti izdalīja arī 11.Saeimas deputāta Riharda Eigima sarūpētās dāvanas un apsveikumus pansionāta iemītniekiem un kolektīvam.


Jauno 2012.gadu pansionāta iemītnieki sagaidīja pie svētku galda, skatoties Preiļu novada domes sarūpēto skaisto svētku salūtu u TV pārraides, vēlot viens otram labu veselību. Domāju, ka dzīvojot laukos, daudzi no iemītniekiem Svētku salūtu varbūt ir redzējuši tikai TV, varbūt arī nē, tāpēc viņiem tas bija liels Jaungada pārsteigums.


Tiešam, 2011.gada Ziemassvētku laiks bija ļoti bagāts ar pasākumiem. Tas bija laiks, kad dāvinātājiem ir prieks par sarūpēto dāvanu, nodziedāto dziesmu, nolasīto dzejoli, nodejoto deju, sagatavoto apsveikumu, pašu izceptu cepumu vai kūciņu. Tas ir laiks, kad dāvanu saņēmējiem ir liels prieks par to, ka viņus atceras – atkalredzēšanās prieks un satraukums, sarunas ar mīļiem ciemiņiem, radiem, draugiem un paziņām. Abpusēji labas veselības vēlējumi Jaunajā gadā.


„Tā nolemts ir.
Sirds visu mūžu meklē,
Kaut sniegi allaž viņas pēdas dzēš,
To laimi, kura
Klusi svētku eglē mums reizi gadā
Tuvu, tuvu sēž.”       / K.Apšukrūma/


Liels paldies visiem labdarības pasākumu organizatoriem un dalībniekiem, ciemiņiem par saņemtajām dāvanām, siltajām zeķēm, pansionāta kolektīvam par aprūpi un uzmanību. Liels paldies par mīļajiem uzmanības mirkļiem un radīto Ziemassvētku un Jaunā gada noskaņu. Vienmēr laipni gaidīti pie mums


Iemītnieku vārdā  
pansionāta „Preiļi” vadītāja Juta Fadejeva
13.01.2012.


 

Pēdējās izmaiņas: 16.01.2012.