Preiļu volejboliste spēlē nacionālajā junioru izlasē

12.01.2012.

2012. gada 7.un 8. janvārī telekanālā sportacentrs.com varēja vērot Latvijas junioru (meitenes) Eiropas čempionāta pirmās kvalifikācijas kārtas spēles, kuras norisinājās Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā. Latvijas izlase ar 3-0 uzveica abas savas pretinieces – Dānijas un Kipras junioru izlases, tādējādi iekļūstot nākamajā kvalifikācijas kārtā, kur mūsu pretinieces būs Baltkrievijas, Vācijas, Polijas, Francijas un Lietuvas junioru izlases.


Latvijas komandas sastāvā varēja manīt pazīstamu seju jeb libero* pozīcijā spēlē preiliete Katrīna Strode. Jau vairākus gadus mūsu volejboliste veiksmīgi spēlē nacionālajā izlasē. Tādēļ vēlējāmies izjautāt un uzzināt, kā veicas mūsu sportistei.


-Labdien Kate!
-Labdien, Aldi!
-Tā pa kluso, nemanot jau vārākus gadus Tu spēlē Latvijas izlasē. Saki, kad un kā sāki spēlēt izlasē?
-Sāku izlasē spēlēt 2008. gadā, kad uz sporta skolu atnāca izsaukums no Latvijas volejbola federācijas, ka man ir jāpiedalās fiziskās sagatavotības testos. Pēc šiem testiem tika nosauktas tās meitenes, kuras piedalīsies nākamajās sacensībās. Tā es sāku spēlēt izlasē.
-Kas ir tavas izlases biedrenes- draudzenes, un kas ir Jūsu treneri ?
-Izlases biedrenes un nu jau ļoti tuvas draudzenes ir no dažādām Latvijas volejbola skolām-Rīgas volejbola skolas, Daugavpils BJSS un Murjāņu sporta ģimnāzijas. Treneres ir Inguna Minusa, Aleksandra Tihovska.
– Kādos turnīros esat piedalījušās? Kādi panākumi?
-Pirmās sacensības bija Baltijas kauss Gulbenē 2008.g. , kur ieguvām 3. vietu, tajā piedalāmies katru gadu un šogad izcīnījām 1. vietu. Esam piedalījušās „Evzā” (EEVZA**) Maskavā un Grodno (Baltkrievija). Pēc tam sekoja Eiropas čempionāta kvalifikācija Slovākijā, Košicē, kur ieguvām 4. vietu.
– Ne jau panākumi nākuši no gaisa, pastāsti par treniņnometnēm. Vai Jūs tur stipri „dzenā un moka”?
-Treniņnometnes notiek Murjāņu sporta ģimnāzijā, parasti tās ir nopietnas, ir daudz jāstrādā. Treniņi ir divreiz dienā. Pie „dzenāšanas un mocīšanas” esmu jau pieradusi.
– Cik bieži jābrauc uz šādām treniņnometnēm, kas tevi atbalsta?
-Uz nometnēm braucu tad, kad atnāk izsaukums, ka ir jābrauc. Parasti tās notiek skolēnu brīvdienās vai arī pirms sacensībām. Uz turieni braucu ar sabiedrisko transportu vai dažreiz aizved arī tētis. Materiālo atbalstu dod ģimene.
– Kā izdodas tās apvienot ar mācībām Preiļu Valsts ģimnāzijā?
-Lielu problēmu nav. Ja ir vajadzīga kāda palīdzība, tad droši varam griezties pie trenerēm. Mācības parasti ņemu līdzi.
– Vai pēc spēlēm un treniņiem arī „tusējat”, atzīmējat uzvaras?
-Klasiskajā izpratnē „tusiņu” nav. Treneres sagādā pa kādam kārumam, tas arī viss.
-Kad un kādi nākamie turnīri?
-Pašlaik spēlējam Baltijas līgā, taču visnozīmīgākās spēles būs Baltkrievijā, Moģiļevā, no 11. līdz 15. aprīlim, kur norisināsies Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrā kārta.
-Novēlējums Jaunajā gadā sev un citiem…
-Novēlu visiem laimi, veselību un dariet visu ar prieku!
-Paldies par ekspress interviju, lai Tev veicas!


*Libero ir spēlētāja pozīcija, kurš uzņem uz sevis serves un uzbrukumus, libero pozīcijas spēlētāji neservē un neuzbrūk. Parasti Libero atšķiras no pārējiem komandas spēlētājiem ar savādāku formas krāsu
**EEVZA ir Austrumeiropas Volejbola zonālā asociācija


Aldis Upenieks 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.