ERGO: gada nogalē veselības apdrošināšanas polises izmanto līdz pat 50% biežāk

20.12.2011.


Apdrošināšanas sabiedrības ERGO dati liecina, ka gada nogalē veselības apdrošināšanas polises izmanto līdz pat 40% – 50% biežāk, attiecīgi pieaugot arī izmantoto medicīnas pakalpojumu skaitam.


Visbiežāk apdrošinātās personas izmanto ambulatoros pakalpojumus, un arī šogad visbiežāk apmeklētākie speciālisti Latvijā ir ģimenes ārsts, ginekologs, terapeits un ķirurgs.


ERGO norāda, ka gada nogale bieži vien sakrīt ar apdrošināšanas polišu darbības beigu termiņu, kad polises tiek izmantotas īpaši intensīvi.


ERGO ir vadošais veselības apdrošinātājs Latvijā un Baltijā, un tā tirgus daļa gada griezumā sastāda aptuveni 26%.ERGO: pēdējo gadu laikā arvien biežāk ārstu apmeklē gada nogalē un vasaras atvaļinājumā


ERGO speciālisti norāda, ka pēdējo divu gadu laikā ievērojami lielākā apdrošināto personu aktivitāte novērojama vasarā, kad ārsta apmeklējumam ir vairāk laika. Paaugstināta speciālistu apmeklējuma intensitāte novērojama gada nogalē, kā arī marta un aprīļa mēnešos.


Gints Konrads, ERGO veselības apdrošināšanas departamenta vadītājs Baltijā: „Kopumā aizvadīto gadu tendences liecina, ka attiecībā uz apdrošināšanas polišu izmantošanu ir izlīdzinājusies sezonalitāte. Ja kādreiz visizteiktākais polises izmantošanas periods bija marts un aprīlis, tad šogad ārstniecības iestādes bieži tika apmeklētas arī vasarā, kad ir atvaļinājumu laiks, kas tiek izmantots veselības stāvokļa uzlabošanai. Tajā pašā laikā jāatzīmē, ka apdrošinātās personas ārstu visbiežāk apmeklē tuvojoties polises termiņa beigām, kas nereti sakrīt ar gada nogali.”


Gints Konrads arī norāda, ka sabiedrībā joprojām līdz galam nav izprasta apdrošināšanas polises būtība – tā domāta negaidītiem veselības sarežģījumu gadījumiem, lai palīdzētu izvairīties no neparedzētiem finansiāliem izdevumiem. Ja ārsts tiek apmeklēts bez iemesla, tikai tādēļ, ka polises derīguma termiņš tuvojas beigām, polisē pieejamais limits tiek iztērēts nelietderīgi – tas savukārt var negatīvi ietekmēt polises cenu nākamajam apdrošināšanas periodam.60% tiek tērēts ambulatorajiem pakalpojumiem


Šī gada deviņos mēnešos ERGO veselības apdrošināšanas atlīdzībās izmaksājis ap 3.5 milj. latus, no kurām lielākā daļa izmaksāta tieši par ambulatorām saslimšanām. Līdzīgi kā pērn, arī šogad visbiežāk apmeklētie ārsti Latvijā ir – ģimenes ārsts, ginekologs, terapeits, ķirurgs, kā arī neirologs, dermatologs un acu ārsts.


Gints Konrads: „Pēdējo gadu laikā statistika par visvairāk apmeklētajiem speciālistiem un pakalpojumiem nav būtiski mainījusies. Saskaņā ar ERGO datiem, ambulatorās aprūpes segumā joprojām visbiežāk iekļautas ārstu konsultācijas, vakcinācija, asins analīzes, obligātās veselības pārbaudes, ultrasonogrāfiskie un rentgena izmeklējumi, zobu plombēšana 1-2 virsmās, kā arī pretiekaisuma, sirds un asinsvadu slimību ārstēšanai nepieciešamie medikamenti.”


Jāmin, ka saskaņā ar ERGO datiem, pēdējo gadu laikā strauji popularitāti ir zaudējušas tādas papildprogrammas kā ambulatorā rehabilitācija (masāžas) un sports, kas agrāk bija plaši pieprasītas un izmantotas, taču šāda tendence vērtējama kā likumsakarīga.Par ERGO apdrošināšanas grupu


ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas darbojas dzīvības, nedzīvības, veselības un pensiju apdrošināšanas segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī Baltkrievijā. ERGO Baltijā apdrošināšanas sabiedrību parakstīto prēmiju apjoms 2010.gadā sasniedza 130 miljonus eiro.


Baltijas valstīs ERGO pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei uzticas vairāk nekā 450 000 klientu.


ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošinātāju Grupā, kas ir viena no Eiropas lielākajiem grupām ar kopējo gada parakstīto prēmiju virs 19 miljardi eiro. ERGO ir pārstāvēts 30 pasaules valstīs, apvienojot 135 apdrošināšanas sabiedrības un apkalpojot vairāk nekā 40 miljonus klientu.


ERGO Apdrošinātāju Grupas akcionārs ir Munich Re, kas ir viena no pasaulē vadošajām pārapdrošināšanas un risku apdrošināšanas sabiedrībām.


Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.