Realizēts projekts „Animaterapijas izmantošana Latvijas – Lietuvas pierobežas pašvaldību sociālās vides stiprināšanai”

14.12.2011.


Preiļu novada dome ir veiksmīgi realizējusi Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013 projektu LLIII-166 „Animaterapijas izmantošana Latvijas – Lietuvas pierobežas pašvaldību sociālās vides stiprināšanai”/ „Cured by animals”.


14.decembrī Preiļos notika projekta noslēguma pasākums Ziemassvētku noskaņās, kurā piedalījās bērni no Latvija un Lietuvas, projekta vadošais partneris un projekta koordinatori, kā arī Latvijas – Lietuvas programmas sekretariāts. Projekta noslēguma pasākumā bērni un projekta dalībnieki varēja baudīt neaizmirstamu Ziemassvētku koncertu, ko izpildīja Dagdas novada mākslinieki: Solvita Plivča, Valdis Pudniks, Inese Kuzņecova un Dagdas novada bērni, interesantu priekšnesumu sagatavoja arī Latgales reģionālais dzīvnieku mīļotāju centrs, kur apmācīti suņi demonstrēja dažādas prasmes, bērni saņēma arī pārsteiguma dāvanas, projekta partneri arī viens otru apdāvināja ar pašdarinātām dāvanām. Pēc koncerta bērniem bija iespēja pavizināties ar zirgiem. Projekta noslēguma pasākums bērniem vēlreiz sagādāja pozitīvas emocijas un patīkamas, neaizmirstamas atmiņas.


Projekta ietvaros pozitīvas emocijas saņēma vairāki bērni no Preiļu novada, kas piedalījās starptautiskajās vasaras nometnēs, devās ekskursijā uz Klaipēdu (Lietuva); bērni un to vecāki, kas piedalījās dzīvniekterapijas kursā, kur galvenie ārsti bija suņi un zirgi. Bērnu vecāki, ģimenes ārsti un fizioterapeiti ieguva jaunas zināšanas par dzīvniekterapiju, kā arī informāciju, kur Latvijā šāda dzīvniekterapija ir pieejama. Preiļu novada ģimenes ārsti saņēma arī bukletus ar pamatinformāciju par dzīvniekterapiju.


Projekta rezultātā tika izremontētas divas telpas un iegādātas jaunas mēbeles bērniem Preiļu novada domes Sociālā dienesta Dienas centram.


Preiļu novada domes projekta budžets sastādīja 7 164,48 Ls, no kuriem 85% t.i. 6089,81 Ls tika finansēti no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF). Pašvaldības un valsts līdzfinansējums – 1074,67 Ls.


Projekta noslēgumā ir patīkami secināt, ka ar nelielu projekta budžetu izdevās sasniegt labus rezultātus, kas sniedza bērniem jaunus piedzīvojumus un pozitīvas emocijas.


Informāciju sagatavoja,
Projekta koordinatore Inese Matisāne
 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.