Preiļu volejbolistēm 4. vieta starptautiskā turnīrā Daugavpilī

16.12.2011.

16.-18. decembrī, Daugavpilī norisinājās starptautisks volejbola turnīrs „M.Purenes piemiņas kauss”. Tajā piedalīties bija uzaicinātas arī Preiļu BJSS jaunās volejbolistes. Mūsu meitenes sešu komandu konkurencē izcīnīja 4. vietu.


Šajā ikgadējā turnīrā savu dalību bija pieteikušas 6 komandas- 3 no Daugavpils, kā arī pa vienai no Lietuvas (Kauņa), Polijas(Sejny) un Preiļiem. Uzreiz jāpiemin, ka pretinieces bija gadu jaunākas. Komandas savā starpā izspēlēja vienu apli, spēles noritēja 3 setus (neatkarīgi no rezultāta).


Preilietes turnīru uzsāka pārliecinoši. Dienas pirmajā spēlē tika uzvarēta Daugavpils-2 komanda ar rezultātu 2:1.


Nākamās pretī nāca Kauņas volejbolistes. Arī šīs spēles sākums bija pārliecinošs, bet otrā seta beigās par sevi lika manīt nogurums, kā rezultātā traumu guva viena no komandas līderēm – līdzīgā spēlē zaudējums. Trešajā setā galvas tiesu garākās pretinieces turpināja iesākto, turpretī mums parādījās uztraukums un dīvainas kļūdas. Tomēr mūsējās spēja saņemties un izcīnīt uzvaru gan setā, gan spēlē 2:1.


Reglaments izrīkojās nežēlīgi, bez pārtraukuma nākamā spēle ar Daugavpils-1 komandu. Nogurums, kas krājies no Latvijas kausa izcīņas sacensībām līdz Preiļu novada čempionātam, gāza no kājām pat komandas līderus. Diemžēl zaudējums 0:3.


Sestdien bija paredzēta tikai 1 spēle, bet jau plkst.900 no rīta ar Polijas komandu. Komanda ar pēdējām rezervēm devās cīņā. Polijas komanda jau no paša turnīra sākuma izcēlās ar perfektu spēles organizāciju un lielisku tehnisko izpildījumu. Mūsējās pretim spēja vien dot spēcīgu uzbrukumu, kurš ar sliktu servju uzņemšanu un piespēlēm spēja glābt tikai 1 setā. Zaudējums 1:2.


Svētdien atlika pēdējā spēle ar Daugavpils-3 komandu. Mūsējās ieradās atkal citā sastāvā, lai būtu pilna komanda talkā nācās saukt meitenes, kas beigušas spēlēt komandā. Pie uzvaras trīs setos un labvēlīga citu spēļu iznākuma preilietes varēja izcīnīt pat 2 vietu. Tomēr brīnumi nenotika. Mūsu meitenes savu uzdevumu izpildīja, uzvara 3:0. Savukārt lietuvietes neizlaida no rokām fortūnu un mums tik svarīgā spēlē tomēr uzvarēja daugavpilietes, kas viņām deva 1. vietu turnīrā.


Turnīra noslēguma tabula:
1. Kaunas (Lietuva)
2. Sejny (Polija)
3. Daugavpils-1
4. Preiļi
5. Daugavpils-2
6. Daugavpils-3
Par labāko spēlētāju Preiļu komandā tika atzīta Kristiāna Upeniece.


Lai kā noslēdzās šis turnīrs, bet tas mūsu meitenēm deva lielisku iespēju novērtēt savu spēlēt prasmi starptautiskā līmenī. Cerams, ka iegūtā pirmā pieredze un redzējums, kā ārvalstu pretinieces attiecas pret savu darbu (spēli) uz laukuma, savstarpējām attiecībām un emocijām, kādas valda komandā, dos savus rezultātus. Šis bija pēdējais šī gada turnīrs, meitenes dodas ziemassvētku brīvdienās, lai atpūstos un atgūtu spēkus pēc intensīvās rudens sezonas. Vēlreiz apsveicam mūsu meitenes Anželu Ivanovu, Beāti Puduli, Beāti Petrovu-Kolosovu, Lauru Vilcāni, Kristiānu Upenieci, Kristiānu Zvērbuli, Renāti Malnaču, Renāti Kozuli, Renāti Vaivodi un treneri Zoju Jakimovu ar sasniegtajiem rezultātiem!


Aldis Upenieks

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.