Preiļu 1. pamatskolas 9. A klase – vieni no labākajiem Tetra Pak spēlē!

15.12.2011.

Tetra Pak spēlē Latvijas skolas sakrāj 85 718 sulu pakas otrreizējai pārstrādei


Latvijas skolās noslēgusies Tetra Pak sulu paku spēle www.istasula.lv, kuras laikā vairāk kā 7050 skolēni no visas Latvijas kopā sakrāja 85 718 sulu pakas otrreizējai pārstrādei.
Visaugstāko virtuālo torni no sakrātajām sulu pakām 1476,45 m augstumā izveidoja Suntažu vidusskolas 11. klase, kura iegūst galveno balvu – personīgo koncertu no grupas Musiqq.
Kopumā Tetra Pak sulu paku spēlē piedalījās aptuveni 240 komandas no skolām visā Latvijā. Sakrātās pakas kopā veido „virtuālo torni”, kura augstums sasniedz 17 944, 91 metrus.
Tetra Pak sulu paku spēle norisinājās visā Baltijā – kopumā spēlē piedalījās 19 140 bērni no skolām Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Tās laikā skolu klašu komandām bija uzdevums – sacensties savā starpā, sakrājot pēc iespējas vairāk sulu, nektāru un sulu dzērienu Tetra Pak iepakojumus un uzbūvējot augstāko virtuālo „paku torni”.
 Izglītojošās un interaktīvās spēles laikā Baltijā kopumā tika sakrātas 201 602 sulu pakas, kuru kopējais augstums pārsniedz 42 505 metrus.


Uzvarētāju klasei – galvenajā balvā privāts koncerts no Musiqq
 Tetra Pak sulu paku spēles uzvarētāju komanda – Suntažu vidusskolas 11. klase galvenajā balvā saņems privātu koncertu no grupas Musiqq. Uz pasākumu tiks uzaicināti arī 2.-5.vietas ieguvēji – J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas 8. a klase, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 6. b klase, Daugavpils 12.vidusskolas 12. b klase, Preiļu 1.pamatskolas 9. a klase.
Emīls Balceris un Marats Ogļezņevs, grupas Musiqq dalībnieki: „Esam pagodināti, ka sniegsim privāto koncertu kā galveno balvu komandai, kura uzvarējusi tik interesantā un vērtīgā projektā. Turklāt jāatzīst, ka skolā uzstāsimies pirmo reizi. Mums ir liels gandarījums, ka Tetra Pak sulu paku spēlē piedalījās tik daudz skolēni. Šis projekts noteikti sniedza ļoti vērtīgas zināšanas un pieredzi par atkritumu šķirošanu – kādēļ tas ir svarīgi. Ceram, ka šī akcija mudinās ikvienu jaunieti ieviest šo tradīciju arī ikdienā, ne tikai kampaņas ietvaros.”


Aicina Tetra Pak sulu pakas šķirot otrreizējai pārstrādei arī turpmāk
Organizatori norāda, ka līdz ar oficiālo Tetra Pak sulu paku spēles noslēgumu aicinājums šķirot Tetra Pak sulu pakas otrreizējai pārstrādei ir aktuāls arī turpmāk.
Līga Martinsone, Tetra Pak pārstāve vides jautājumos Baltijā: „Esam pārsteigti par sakrāto sulu paku skaitu – tas ir rekordliels, un vēlamies pateikt paldies visiem skolotājiem un skolēniem, kuri piedalījās spēlē! Spēles laikā skolas izmantoja radošus paņēmienus paku krāšanai, tostarp uzrunājot vietējos uzņēmumus, piemēram, kafejnīcas, restorānus, viesnīcas u.c. Ceram, ka entuziasms nezudīs, un gan paši dalībnieki, gan citi iesaistītie līdzcilvēki pievērsīs uzmanību un arī turpmāk būs sociāli atbildīgi, šķirojot izlietotos Tetra Pak iepakojumus otrreizējai pārstrādei.”


Tetra Pak sulu paku spēles laikā skolās sakrātie iepakojumi tiks otrreizēji pārstrādāti „Līgatnes Papīrfabrikā”.


Vairāk informācijas:
Tel. 29863543, 67350507


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.