Sadzīves elektropreces nodotas otrreizējai pārstrādei

13.12.2011.

Decembrī otrreizējai pārstrādei tika nodotas nolietotās sadzīves elektropreces. Paldies visiem mūsu iedzīvotājiem un iestādēm, kuras rīkojas civilizēti un atbildīgi un veco sadzīves tehniku nogādā SIA „Preiļu saimnieks” nolietotās elektrotehnikas nodošanas punktā Preiļos, Mehanizatoru ielā 1, kur elektropreces tiek savāktas, lai tās nodotu otrreizējai pārstrādei.


Elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumi ir datori, televizori, radioaparāti, mūzikas centri, putekļu sūcēji, veļas mazgājamās mašīnas, ledusskapji, virtuves kombaini un citas sadzīves tehnikas ierīces, kuru darbināšanai nepieciešama elektrība vai baterijas. Nolietotā sadzīves elektrotehnika tiek ierindota bīstamo atkritumu kārtā – faktiski tas jau izsaka visu. Daudzas elektriskās un elektroniskās iekārtas satur kaitīgas vielas, kas var radīt kaitējumu videi un cilvēkiem. Tāpēc šos atkritumus nedrīkst mest kopā ar sadzīves atkritumiem, bet tie ir jāapsaimnieko pareizi.


Nolietotā sadzīves elektrotehnika, tāpat kā luminiscētās lampas, jānogādā SIA „Preiļu saimnieks” nolietotās elektrotehnikas nodošanas punktā Mehanizatoru ielā 1. Darba dienās no pulksten 8.00 līdz 17.00 ir atvērti vārti mājas pagalmā, kur var iebraukt un atstāt atvestās ierīces.


Ikviena mājsaimniecība var zvanīt SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas nodaļai pa tel. 65307086 vai 29420721 un nepieciešamības gadījumā pieteikt uzņēmuma transportu.
Svarīgi atcerēties, ka otrreizējai pārstrādei var nodot tikai neizjauktas elektropreces! Saudzēsim sevi, apkārtējos un vidi, kurā dzīvojam!


Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 13.12.2011.