Preiļu Valsts ģimnāzijas jauno programmētāju un ķīmiķu panākumi TJD Rēzeknē!

04.12.2011.

4. decembrī ģimnāzisti piedalījās Tehniskā jaunrades dienās Rēzeknē, kuras organizēja RTU. Pēc pasākuma atklāšanas varēja darboties jau piecās sacensību disciplīnās – `Robotikas darbnīcā`, `Laivu dokā`, `Energo stacijā`, `Ķīmijas laboratorijā` un `Spageti tiltos`. `Robotikas darbnīcā` komandas varēja izgatavot savus robotus, `Laivu dokā` papīra motorlaivas, `Energo stacijā` izgatavot ūdensratu, `Ķīmijas laboratorijā` pūst burbuļus ar sausā ledus palīdzību, pagatavot dabīgo indikatoru no sarkanā kāposta un šķīdumos noteikt pH, kā arī izpildīt testu, bet `Spageti tiltos` tie dalībnieki, kuri jau mājās bija pagatavojuši tiltus no spageti, varēja pārbaudīt to izturību. Dienas gaitā arī pārējo disciplīnu dalībnieku starpā notika sacensības. Ar interesi varēja  vērot arī fizikas un ķīmijas eksperimentu paraugdemonstrējumus.


`Mini-Sumo` darbnīcā pēc iepazīšanās ar instruktāžu un nelielu prezentāciju sākām būvēt savu robotu. Lodēšanas process bija ļoti aizraujošs. Mēs guvām ļoti vērtīgu, noderīgu pieredzi. Tad mēs nonācām pie mūsu robotiņa montāžas, kur mūsu programmētāji bija izveidojuši atbilstošu programmas kodu (Ardruino programmēšanas valodā), kurš bija atbilstošs un precīzs ar kuras palīdzību mūsu robots ar nosaukumu `Brenis` ieguva 1. vietu, ļoti pārliecinoši pārspējot visu pretiniekus. Paši jūtamies lepni un priecīgi, ka spējām to izdarīt.


Dienas beigās labākie tika apbalvoti. Robotikas darbnīcā 1. vietu ieguva Guntis Veigulis, Dairis Štagers, Edgars Brencis un Ervīns Patmalnieks, kuru izgatavotais robots `robotu cīņās` izrādījās visspēcīgākais. Ķīmijas laboratorijā 2. vietu ieguva Arina Jakovļeva un Madara Reča. Diena bija ļoti izdevusies un visi varēja uzzināt un iemācīties daudz jauna un interesanta!


Madara Reča 2DK un Ervīns Patmalnieks 2DF


 

Pēdējās izmaiņas: 04.12.2011.