Noslēdzies projekts „Nāk draugi izkrāsot bērnību!” – atjaunoti 15 bērnudārzi

05.12.2011.

Caparol, BN Kurši un sadarbības partneru organizētā projekta „Nāk draugi izkrāsot bērnību!” un vietējās sabiedrības veiksmīgas sadarbības rezultātā 2011. gada rudenī atjaunoti un atklāti 15 bērnudārzi no visas Latvijas.


Šā gada martā apdares materiālu ražotājs Caparol ar sadarbības partneriem – Būvniecības namu Kurši, reklāmas aģentūru Brand Storm un interneta mārketinga aģentūru Focus Group – uzsāka unikālu labdarības projektu, lai konkursa kārtībā atjaunotu virkni Latvijas bērnudārzu. Remonta darbi bija jāveic vecākiem un bērnudārzu darbiniekiem pašu spēkiem, bez algota darbaspēka piesaistīšanas, un tie ilga visas vasaras garumā. Pašaizliedzīgā darbā, netaupot spēkus, laiku un krāsas, sakoptu un krāsainu izskatu ieguva 15 pirmsskolas izglītības iestādes, no kurām 11 bija konkursa uzvarētājas, bet 4 – speciālie bērnudārzi, kas tika atjaunoti ārpus konkursa:
1. Skrīveru novada PII Sprīdītis
2. PII Kadiķītis no Rīgas
3. Mērsraga PII Dārta
4. PII Ziediņš no Neretas novada
5. PII Ķipars no Talsu novada Pastendes
6. Preiļu PII Pasaciņa
7. PII Pīlādzītis no Balviem
8. Ezeres vidusskolas PII no Saldus
9. Rāmuļu pamatskolas PII grupa no Cēsu novada Rāmuļiem
10. Kristīgā PII Gaismiņa no Valkas
11. Strenču novada PII Minkāns
12. Veselavas speciālā PII no Cēsu novada
13. Saulīte, speciālā PII no Aizkraukles
14. Varavīksne, speciālā PII no Brocēniem
15. Ābelīte, Olaines speciālā PII


Kā atzina vairums darba grupu dalībnieki, darbs esot izrādījies daudz grūtāks, nekā sākumā ticis plānots, jo lielākā daļa bērnudārzu nopietnu remontu nebija piedzīvojuši pat 30 gadus, tas ir, kopš to uzcelšanas. Pacietību un izturību prasījuši gan grupiņu krītainie griesti, gan negludās sienas, gan arī nolietotās mēbeles, noplukušās fasādes un nobružātie rotaļu laukumi, taču kopīgiem spēkiem, mērķis ir sasniegts – ir radīta patīkama, sakopta un krāsaina vide pilnvērtīgai bērnu attīstībai.


„Apmeklējām daudzus bērnu dārzus pēc veiktajiem darbiem un lielākais gandarījums bija akcijas dalībnieku neviltotais gandarījums apr paveikto. Par kopīgiem spēkiem paveikto. Redzot vecāku un bērnu dārza personāla entuziasmu un pašadevi, papildus palīdzību sniedza gan pašavaldības, gan privātpesonas. Paveiktais vēlreiz pārliecināja, ka esam uzsākuši ļoti labu darbu un tas ir jāturpina,” neslēpjot sajūsmu saka Caparol Baltica vadītāja Beata Johansone.   


Projekta ieguvēji ir visi – bērni, kas savu lielāko dienas daļu nu aizvadīs pievilcīgās telpās; vecāki, kas atklājuši sevī jaunas prasmes un savos apkārtējos – jaunus draugus; pedagogi, kuru sirdis sildīs kopā paveiktais un lieliskais rezultāts; pašvaldības – no kuru pleciem viens smags atbildības akmens nu ir novēlies, un, protams, ikviens, kas šajā projektā ieguldījis savu artavu atbalsta, jo ikviens labais darbs piešķir dzīvei nozīmi.


Caparol Baltica mārketinga nodaļas vadītāja Baiba Bārtule izsaka pateicību visiem, kas piedalījās un atbalstīja projektu „Nāk draugi izkrāsot bērnību!”, un aicina apmeklēt projekta mājas lapas www.izkrasobernibu.lv galeriju, kur apskatāmas telpas pirms un pēc pārvērtībām. B. Bārtule arī atklāj, ka jau drīzumā būs iespēja pieteikties nākamā gada bērnudārzu atjaunošanas projektam.


Remontdarbu veikšanai Caparol (viena no būvniecības krāsu līderēm Eiropā) nodrošināja bērnudārziem nepieciešamās krāsas, špakteles un tehniskās konsultācijas, Būvniecības Nams Kurši sarūpēja instrumentus un palīgmateriālus, reklāmas aģentūra Brand Storm un interneta mārketinga aģentūra Focus Group nodrošināja informatīvo atbalstu.


Informāciju sagatavoja:
Simona Kalniņa, (SIA Brand Storm valdes locekle) sadarbībā ar SIA Caparol Baltica
Tālr.67500072
e-pasts:
bernudarzi@caparol.lv
www.caparol.lv; www.izkrasobernibu.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.