Donoru diena Preiļos

07.12.2011.

Šā gada 7.decembrī no plkst. 09:00 – 12:00 Valsts asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāle organizē asins donoru dienu Preiļu poliklīnikā, Preiļos, Raiņa bulvārī 13.


VADC atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 – 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kg un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms asins nodošanas vēlams lietot veselīgu uzturu, daudz šķidruma. Nedrīkst lietot treknus ēdienus asins došanas dienā, kā arī dienu iepriekš. Neēdis cilvēks asinis nevar nodot.


Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju 3LVL pusdienām, kā arī saskaņā ar Darba likuma 74.pantu donors, kurš, iepriekš par to paziņojot darba devējam, ziedo asins ārstniecības iestādē, saņem atlīdzību par attaisnoto darba kavējumu, un viņam ir tiesības uz atpūtas dienu (izmaksājot par to atlīdzību par darbu) nākamajā dienā pēc asins ziedošanas. Darbiniekam un darba devējam vienojoties, šo atpūtas dienu var piešķirt citā laikā.


Informāciju sagatavoja:
Valsts asinsdonoru centra
Sabiedrisko attiecību nodaļa
www.donors.lv

Pēdējās izmaiņas: 07.12.2011.