Labdarības projektā „Mājas” nedēļas laikā Latvijas iedzīvotāji informē par 64 grūtībās nonākušām ģimenēm

01.12.2011.

Nedēļas laikā kopš uzsākts labdarības projekts „Mājas”, Latvijas iedzīvotāji informējuši par 64 ģimenēm un līdzcilvēkiem, kuri nonākuši sarežģītā situācijā un kuriem nepieciešama palīdzība.
Kopumā labdarības projektā „Mājas” šobrīd pieteiktas gan grūtībās nonākušas ģimenes, veci un vientuļi cilvēki, gan talantīgi jaunieši, kuriem nepietiek finansējuma profesionālai darbībai, gan dzīvnieku patversmes, kurām nepieciešams atbalsts.


Projekta ietvaros ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts ar mantām palīdzēt kādai ģimenei vai līdzcilvēkam, kas pieteikts projektam www.majaslegendas.lv. Tāpat projekta laikā ikviens var informēt par citām ģimenēm un līdzcilvēkiem, kuriem ir nepieciešama palīdzība.


Ģimenes visvairāk priecātos par apģērbu, sadzīves lietām un iespēju apmeklēt kultūras pasākumu


Pieteiktās ģimenes kā nozīmīgākās vajadzības min dažādus sadzīves priekšmetus, piemēram, virtuvei un ikdienas saimniecībai, kurināmo u.tml. Tāpat vairums ģimenes atzinušās, ka iespēja kopā ar ģimeni aizbraukt uz Rīgu un apmeklēt kādu kultūras pasākumu jau kļuvusi par neticamu un utopisku.


Normunds Labrencis, SIA „Ingman Saldējums” direktors: „Esam gandarīti par lielo atsaucību un ceram, ka projekta laikā pozitīvas emocijas un prieku gūs daudzi Latvijas iedzīvotāji – gan palīdzības saņēmēji, gan labo darbu veicēji. Būtiski minēt, ka labo darbu projekta “Mājas” laikā tiek apzinātas grūtībās nonākušās ģimenes un līdzcilvēki, un to vajadzības, kas var būt ne tikai praktiskas lietas, bet arī, piemēram, iespēja – kopā ar ģimeni apmeklēt, piemēram, kino vai teātri, kas, lai arī kādam šķiet neticami, kādai ģimenei ir ļoti ilgota, taču nepiepildāma vēlēšanās. Tāpat esam iekļāvuši vēlmju listē arī tādas vēlmes kā slēpes, riteņus, tehniku, kas varbūt nav pirmās nepieciešamības preces, bet ļoti iepriecinātu šos cilvēkus, kuriem nav līdzekļu to iegādei.”  


Mājas lapā www.majaslegendas.lv iespējams aplūkot katras ģimenes vai cilvēka profilu – īpašu stāstu par katru, kā arī tās vajadzību un vēlmju sarakstu


Apkopoto vēlmju un vajadzību saraksts ir ļoti plašs, sākot ar pārtikas pakām, drēbēm, sadzīves tehniku, mūzikas instrumentiem, ziemas sporta inventāru un malku līdz pat grāmatām, teātra apmeklējumu, MP3 pleijeri akliem cilvēkiem u.c.


Projekta „Mājas” mājas lapā ikviens var iesaistīties, pievienojot savu paveikto labo darbu vai piesakot sev zināmu ģimeni, kurai ir nepieciešama palīdzība. Stāstus varēs pievienot līdz 2012.gada janvāra beigām, taču interaktīvā vietne turpinās darboties, un iedzīvotāji arī turpmāk varēs atbalstīt sava novada cilvēkus.


Vairāk par ģimenēm nepieciešamajām mantām meklējiet mājas lapas www.majaslegendas.lv sadaļās „Palīdzi” un „Palīdzi tūlīt”.


Projekts „Mājas”
Projekta aizsācēji ir saldējumi „Mājas” kopā ar Latvijas Samariešu apvienību un NVO. Tās ietvaros izveidota interaktīva vietne www.majaslegendas.lv, kurā ir apkopoti stāsti par grūtībās nonākušām ģimenēm un cilvēkiem dažādos Latvijas reģionos, kuriem var palīdzēt, nogādājot viņiem mantas pēc iepriekš sastādīta nepieciešamo mantu saraksta.


Vienlaikus iedzīvotāji tiek aicināti ne tikai piedalīties, bet arī  kopīgiem spēkiem veidot šo palīdzības karti, papildinot interaktīvo vietni www.majaslegendas.lv ar līdzīgām ģimenēm, kas, iespējams, dzīvo turpat kaimiņos.


Šai kampaņai atšķirīgais ir tās pieeja ziedošanas kultūrai – no rokas rokās, no ģimenes ģimenei, no cilvēka cilvēkam, kas nozīmē, ka labdarim būs iespēja nodot mantas tieši tai ģimenei vai cilvēkam, kuram tas vēlas. Ar šo projektu mēs vēlamies mainīt ziedošanas kultūru, jo labie darbi nenozīmē tikai noziedot naudu, bet pašiem uzņemties atbildību un palīdzēt kādai ģimenei, cilvēkam vai dzīvniekam.


Projektu atbalsta tirdzniecības centru tīkli „Maxima”, „Elvi”, „Top!”, „IKI” un „Cento”, kā arī degvielas uzpildes stacija „Virši-A”.


Ikviens tiek aicināts darīt labus un paliekošus darbus. Turklāt darīt tos no sirds! Tā arī radusies šī labdarības projekta devīze – ļaujies sirds labiem darbiem!


Informāciju sniedza:
Normunds Labrencis,
Labdarības projekta “Mājas” iniciators
Papildu informācija:
Mārtiņš Pozņaks
Tālr. 27718597; 67350501
legenda@latvijaslegendas.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.