Preiļos tiek veikta plaša Lattelecom optiskā tīkla izbūve

24.11.2011.

Latvijas vadošais elektronisko pakalpojumu sniedzējs Lattelecom sekmīgi īsteno optiskā interneta infrastruktūras izbūvi Preiļos. Patlaban pabeigta trešdaļa plānoto darbu un Lattelecom optiskais internets ir pieejams gandrīz 800 dzīvokļos pilsētā – Aglonas, Jaunās, Jelgavas, Liepu un Nikodema Rancāna ielas daudzdzīvokļu mājās.


Pēc darbu pabeigšanas optiskais tīkls būs pieejams arī Andreja Upīša, Celtnieku, Cēsu, Daugavpils, Kooperatīvajā, Mehanizatoru, Rēzeknes un Viļānu ielā. Izbūves rezultātā vairāk nekā 50 daudzdzīvokļu mājām jeb 2200 mājsaimniecībām būs nodrošināta iespēja pieslēgt jaudīgo un mūsdienīgo Lattelecom optisko internetu. Uzlabotā tehnoloģija nodrošina ievērojami lielāku datu pārraides kapacitāti, kas nozīmē, ka visas darbības internetā norisināsies daudz ātrāk.


„Ātra un kvalitatīva interneta pieslēgums kļūst par normu praktiski jebkurā mājsaimniecībā. Mūsdienās interneta jaudai ir būtiska nozīme, jo ikviens vēlas sazināties maksimāli ērtāk, ātrāk un izdevīgāk. Ar vērienīgo optiskā tīkla izbūvi Lattelecom jau šobrīd raugās nākotnē, nodrošinot pamatu ilgtspējīgai attīstībai ne tikai Rīgas apkaimē, bet arī Latvijas reģionos. Mēs ceram, ka jaunās tīkla infrastruktūras izbūve Preiļos ļaus novada iedzīvotājiem pilnvērtīgi izbaudīt 21.gadsimta informācijas tehnoloģiju sniegtās priekšrocības,” saka Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.


Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs norāda: „Internets un IT tehnoloģijas ir neatņemama modernās sabiedrības daļa. Gan skolēniem, gan pieaugušajiem, gan uzņēmējiem ikdienā ir nepieciešami kvalitatīvi interneta pakalpojumi, kas atver jaunas un plašas iespējas. Tāpēc esam gandarīti, ka arī Preiļu pilsētas iedzīvotājiem, iestādēm un uzņēmējiem būs iespējas izmantot optisko internetu.”


Patlaban Lattelecom optiskais internets ar ātrumu līdz pat 500 Mbit/s jau ir pieejams gandrīz 400 000 mājsaimniecību visā Latvijā. Pilnvērtīgu optiskā interneta pieslēgumu nodrošina unikāls pieslēgums katram lietotājam, ko lieto vienīgi attiecīgais klients.


Papildus informācija:


Līga Bite,
Lattelecom Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja
T. +371 6705 5740, Mob.t. +371 2910 9944
e-pasts:
liga.bite@lattelecom.lv
www.lattelecom.lvwww.piesledzieslatvija.lv
Katrīna Lulle,
Lattelecom sabiedrisko attiecību konsultante


T. +371 67201460, Mob.t. +371 26609619
e-pasts:
katrina.lulle@ka.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 24.11.2011.