Vidējā maksa par apkuri oktobrī – 0,394 Ls/m2

16.11.2011.

Kā informē SIA „Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdens apgādes daļas vadītājs Vladimirs Haritonovs, šī gada oktobrī AS «Latvijas Gāze» noteiktais dabasgāzes tirdzniecības gala tarifs 5. lietotāju grupai, kurā ietilpst arī uzņēmums SIA «Preiļu saimnieks», bija 238,10 Ls/tūkst.n.m3 (kopā ar akcīzes nodokli 12 Ls par 1000 kubikmetriem, bet neieskaitot PVN). Atbilstoši apstiprinātajam siltumenerģijas tarifam pie šādas dabasgāzes cenas kopējais siltumenerģijas tarifs Preiļos oktobrī ar PVN bija 44,51 Ls/MWh, bet siera rūpnīcas mikrorajonā – 42,85 Ls/MWh.
Oktobra norēķinu periods par apkuri bija ¬16 dienas (no 11.10.2011. līdz 26.10.2011.). Apkopotā informācija liecina, ka vidējā maksa par apkurināmās platības vienu kvadrātmetru iedzīvotājiem, kuri siltumenerģiju saņem no Liepu, Celtnieku un Pils ielu katlumājām, oktobrī bija 0,394 Ls ar PVN, bet siera rūpnīcas mikrorajona iedzīvotājiem 0,400 Ls ar PVN. Ja apskatām katras katlumājas apkalpojošās teritorijas atsevišķi, tad vidējās maksas bija sekojošas: Liepu ielas katlumāja – 0,392 Ls/m², Pils ielas katlumāja – 0,422 Ls/m², Celtnieku ielas katlumāja – 0,388 Ls/m².


AS „Latvijas gāze” prognozē, ka dabasgāzes cena novembrī būtiski nemainīsies un saglabāsies līdzšinējā līmenī.


Daugavpils sabiedrisko pakalpojumu regulators uzņēmumam SIA „Preiļu saimnieks” ir apstiprinājis mainīgu siltumenerģijas tarifu, kas mainās atkarībā no dabasgāzes tirdzniecības cenas. Taču maksu par apkuri veido ne tikai siltumenerģijas tarifs, bet arī siltumenerģijas patēriņš, ko ietekmē gan māju siltumnoturība, gan laika apstākļi. Vairākām mājām pēc dzīvokļu īpašnieku lēmuma uzņēmums SIA „Preiļu saimnieks” ir veicis tādus remontdarbus, kuri kaut nedaudz, bet tomēr uzlabo ēku siltumnoturību. Taču visefektīvākais veids, kā samazināt rēķinus par apkuri ir ēkas pilnīga siltināšana. Pirmais renovētais daudzdzīvokļu nams Preiļos, Liepu ielā 24, tam ir lielisks piemērs – aizvadītajā mēnesī rēķini par apkuri iedzīvotājiem ir samazinājušies pat par 70%. Jāatzīmē, ka apkures periods nesniedzās visa oktobra garumā, tādēļ prognozējams, ka novembrī, kas ir pilns apkures mēnesis, šis skaitlis var atšķirties, taču paredzams, ka kopējais siltumenerģijas ietaupījums tik un tā būs ievērojams.


Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 16.11.2011.