Studijas Vācijā – kāpēc gan nē?

24.10.2011.

Mācību gada sākumā man bija iespēja piedalīties konkursā „Studium auf Probe”, kurš piedāvāja iespēju iepazīties ar dažādām studiju programmām Vācijā Jades augstskolā (Jade Hochschule, http://www.jade-hs.de). Tā nu man vajadzēja aizpildīt testu, lai noteiktu, vai manas vācu valodas zināšanas ir pietiekamā līmenī, un uzrakstīt motivācijas vēstuli. Pēc pāris nedēļām es saņēmu apstiprinājuma vēstuli, ka no 24.10. līdz 28.10. varu piedalīties šajā projektā Vācijā. Biju patīkami pārsteigta, ka esmu uzaicināta, jo tas bija pavisam negaidīti. Taču no otras puses tas bija liels izaicinājums, jo uzaicināto vidū nebija neviena cilvēka, kuru es pazītu, un viss bija jādara vienai, līdz sapazinos ar citiem projekta dalībniekiem. Kopā mēs bijām 15 cilvēki no Latvijas, 8 no Lietuvas un bija arī viena meitene no Igaunijas.


Rakstot motivācijas vēstuli, es neaizdomājos, ka varētu studēt ārzemēs, taču tagad es pieļauju tādu domu, ka varētu tālāk mācīties Vācijā, bet īsti izlēmusi vēl neesmu.


Šī projekta mērķis bija parādīt ārzemju skolēniem, kādas ir studiju iespējas Vācijas pilsētā Vilhelmshāfenā. Tas ir līdzīgi kā atvērto durvju dienā. Man bija iespēja piedalīties studentu lekcijās, kur bija jāizvēlas viens no mācību virzieniem: elektrotehnika, mehatronika, medicīnas tehnika un mašīnbūve. Es izvēlējos medicīnas tehniku, jo ģimnāzijā pastiprināti mācos ķīmiju. Visinteresantākās lekcijas bija tās, kur mums demonstrēja medicīnas tehnikas aprīkojumu, kādu lieto slimnīcās un laboratorijās. Varēju tuvāk apskatīt ierīces, kas uzlabo asinsriti, elpošanu, kontrolē asinsspiedienu un vēl daudz ko citu.


Kopumā brauciens bija ļoti interesants. Arī piedzīvojumu netrūka, jo jau pirmajā dienā lidojums uz Hamburgu mums tika atcelts. Nācās izdomāt alternatīvu variantu un uz Hamburgu devāmies tikai nākamajā dienā, pie tam ar pārsēšanos Kopenhāgenā. Katrā ziņā arī tas man bija sava veida pieredze, tāpat kā iespēja pielietot savas vācu valodas prasmes reālā situācijā.


Šobrīd mums tiek piedāvātas daudzas iespējas, es ieteiktu visiem tās aktīvāk izmantot!


Paldies vācu valodas skolotājai Anitai Lazdānei, kura mani iedvesmoja pieteikties šajā projektā!


Sintija Erte, Preiļu Valsts ģimnāzijas 2.DK kursa audzēkne


 

Pēdējās izmaiņas: 24.10.2011.