Lauksaimnieku organizācijas: svarīgi jau no mazotnes radināt bērnus pie vietējo zemnieku produkcijas

10.11.2011.

Lai veicinātu Latvijas bērnu un jauniešu zināšanas par lauksaimniecību un pašmāju zemnieku audzētajiem produktiem, informatīvās kampaņas „KLP – rītdiena sākas šodien“ ietvaros Latvijas lauksaimnieku biedrības „Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome“ (LOSP) un „Zemnieku saeima“ (ZSA) rīkos izglītojošus pasākumus Latvijas skolās. Pirmais pasākums notiks rīt, 10. novembrī, Preiļu 1. pamatskolā, Daugavpils ielā 34.  


Preiļu 1. pamatskolā viesosies „Zemnieku saeimas“ pārstāvji un šefpavārs Jānis Melnalksnis, kuri skolēniem stāstīs par Latvijas zemnieku produkciju un aicinās jau no mazotnes izvēlēties veselīgus vietējo lauksaimnieku ražojumus.


„Latvijā, līdzīgi kā citur Eiropā, ļoti aktuāla ir jaunās paaudzes iesaistīšana lauksaimniecībā. Tāpēc gribam jau no mazotnes stāstīt bērniem, kā notiek dzīve laukos, kā attīstās saimniekošanas tehnoloģijas, kā tiek audzēti dārzeņi un augļi, kā top dažādi lauksaimniecības produkti, lai šādi veicinātu bērnu un jauniešu priekšstatu par lauksaimniecību kā modernu un progresīvu nozari. Vienlaikus gribam radināt bērnus un jauniešu izmantot Latvijas zemnieku ražoto produkciju ikdienas uzturā, parādot, ka pat tik ierastu dārzeni kā burkāns un kartupelis var pagatavot radoši un garšīgi,“ stāsta „Zemnieku saeimas“ priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.  


Kopā ar pavāru skolēni varēs ne vien uzzināt dažādu jaunu informāciju bet arī apgūt interesantas receptes, kā pašiem viegli un garšīgi pagatavot dārzeņus un citus zemnieku audzētus un ražotus produktus. Savukārt plašāku priekšstatu par lauksaimniecību un dzīvi laukos skolēni varēs gūt, noskatoties „Jauno zemnieku kluba“ sagatavoto izglītojošo filmu.


„Ēšanas tradīcijas veidojas jau mazotnē un par veselīgu uzturu būtu jārunā ne tikai ģimenē, bet arī skolā. Latvijas skolām, īpaši lauku reģionos, ir lieliska iespēja pašiem audzēt dārzeņus, iepirkt produktus no tuvākās apkaimes zemniekiem. Pašmāju zemnieku audzētajiem dārzeņiem ir pavisam cita krāsa un daudz izteiktāka garša, un ja tie būs arī interesanti un garšīgi pagatavoti, bērni un jaunieši tos ēdīs labprāt,“ stāsta šefpavārs Jānis Melnalksnis.


Pasākumā piedalīsies Preiļu 1. pamatskolas 7. klašu skolēni. Pasākums sāksies plkst. 9:00. No plkst. 9:00 līdz 10:30 kopā ar „Zemnieku saeimu“ un J. Melnalksni lauksaimnieku produktus iepazīs 7. A klase; no plkst. 10:40 līdz 12:10 – 7. B klase, bet no plkst. 13:30 līdz 15:00 7.C klases skolēni.


Šādi pasākumi ar pavāra piedalīšanos notiks visos plānošanas reģionos: Latgalē, Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē un Rīgā.


Vienlaikus ar pasākumu skolēniem 10. novembrī Preiļos notiks arī seminārs lauksaimniekiem „Ietekmē lauksaimniecības un lauku nākotni jau šodien!“, uz kuru biedrības „Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome“ un „Zemnieku saeima“ kopā ar Zemkopības ministriju aicina visus Latgales reģiona zemniekus. Seminārs norisināsies Preiļu kultūras centrā, Raiņa bulvārī 28, sākums plkst. 10:00.


Semināra laikā Latgales reģiona lauksaimnieki varēs iegūt informāciju par konkurētspēju Eiropā un pasaulē, galvenajiem kopējās lauksaimniecības politikas pamatprincipiem, iesaistīties lēmumu pieņemšanas procesā nākotnes nosacījumu izstrādē. Tiks apspriesti arī jautājumi par to, kas ir aktīvs lauksaimnieks, maza saimniecība, ko piedāvā un pieprasa zaļās komponentes ieviešana saimniekošanā, kā veiksmīgi sadarboties un kā ekonomiskās aktivitātes lauksaimnieks var orientēt uz tirgu.


Plašāka informācija:
Sarmīte Babāne
Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes
Projektu vadītāja
Tālr.: 67027274
E-pasts:
sarmite.babane@losp.lv
Mārtiņš Trons,
Zemnieku saeimas
Projektu vadītājs
Mob. tālr.: 29805456;
E-pasts:
martins.trons@zemniekusaeima.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 10.11.2011.