Noslēdzas rudens talkas privātmājām

22.10.2011.

Šī gada 22. un 29. oktobrī notika SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas rīkotās rudens uzkopšanas talkas tām privātmājām, kuras ir noslēgušas līgumus ar SIA „Preiļu saimnieks” par atkritumu apsaimniekošanu. Šādas talkas nu jau tradicionāli notiek katru pavasari un katru rudeni, tā ir iespēja privātmāju iedzīvotājiem bez maksas nodot rudens sakopšanas laikā savāktos zaļos atkritumus, vecās mēbeles, nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas un citus atkritumus, kuriem nav piemēroti privātmāju atkritumu konteineri. Būtībā tas ir ekskluzīvs piedāvājums, par ko citu pilsētu iedzīvotāji preiliešus var tikai apskaust.


Talku dienās pa iepriekš noteiktiem maršrutiem saskaņā ar grafiku kursēja SIA „Preiļu saimnieks” traktortehnika, kuras piekabēs privātmāju iedzīvotāji varēja izmest jau iepriekš savāktos atkritumus. Lai netiktu kavēts noteiktais talkas grafiks un lai atkritumu iekraušana piekabēs notiktu raitāk, iedzīvotājiem palīdzēja SIA „Preiļu saimnieks” darbinieki.


Novērojumi liecina, ka rudens talkās pamatā piedalās vienu un to pašu privātmāju iedzīvotāji. Arī šoruden iedzīvotāju atsaucība bija liela. Daudzi zvanīja un interesējās gan par talkas norises grafiku, gan pieteica savu dalību talkā. Arī talkas galveno noteikumu – talkā obligāti jāpiedalās pašiem – iedzīvotāji jau ielāgojuši. Neskatoties uz to arī šogad diemžēl bija dažas privātmājas, kuru iedzīvotāji nepiedalījās un nepalīdzēja iekraut savus atkritumus. Tomēr kopumā vērtējot, iedzīvotāji rīkojas arvien taktiskāk un paši palīdz atkritumus iekraut, nevis vienaldzīgi tos atstāj ceļa malā. Lai lieki neaizkavētu talkas grafiku, jo katrai ielai atvēlētais laiks bija tikai pusstunda, daži iedzīvotāji, kuriem bija sakrājušās lielas atkritumu kaudzes, atkritumu izvešanas laiku pieteica iepriekš.


Rudens talkā tika vākti dārza atkritumi (piemēram, lapas, zari u.c.), vecās mēbeles, nolietotie elektriskie un elektroniskie atkritumi (televizori, ledusskapji, veļas mašīnas u.c.), logu stikls, burkas un pudeles, dienasgaismas spuldzes. Lai izvestu atkritumus, abās dienās tika veikti vairāk nekā 40 reisi. Salīdzinot ar iepriekšējām talkām, šoruden nolietotās sadzīves tehnikas tika savākts mazāk. Jādomā, ka iedzīvotāji jau iepriekšējo talku laikā iztīrījuši savus šķūnīšus un noliktavas vai arī gada garumā savu laiku nokalpojušo sadzīves tehniku nodevuši otrreizējai pārstrādei, to nogādājot SIA „Preiļu saimnieks” nolietotās elektrotehnikas nodošanas punktā Mehanizatoru ielā 1.


Lielā privātmāju iedzīvotāju aktivitāte un interese liecina, ka šādas talkas nepieciešams rīkot arī turpmāk. Vairāki iedzīvotāji rudens talkas norisi un veidu, kādā tā tika organizēta, vērtē pozitīvi un izsaka pateicību SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītājai Vinetai Igolniecei. Sakām paldies arī SIA „Preiļu saimnieks” strādniekiem un visiem privātmāju iedzīvotājiem, kuri izrādīja atsaucību un izmantoja iespēju bez maksas nodot atkritumus!


Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 22.10.2011.