Preiļu Valsts ģimnāzijā viesojās ciemiņi no Nīderlandes

15.10.2011.

No 15. – 21. oktobrim studentu apmaiņas projekta ietvaros Preiļu Valsts ģimnāzijā viesojās 27 ciemiņi no Merlet koledžas Nīderlandē. Projekta dalībniekiem pavadītā nedēļa kopā ar ārzemju draugiem sniedza ārkārtīgi lielu pieredzi un treniņu angļu valodas pilnveidē. Katra diena bija piedzīvojumiem bagāta un neatkārtojama, jo ik minūte, kas tika pavadīta kopā ar draugiem no Holandes, bija smalki izplānota.


Viss sākās sestdienas rītā, kad ar manāmu uztraukumu un neziņu par gaidāmo, sākās ceļojums uz Viļņas lidostu, kur sagaidījām ārzemju viesus. Pēc pirmajiem mulsuma brīžiem un iepazīšanās sekoja ekskursija pa Lietuvas galvaspilsētu. Tā bija visai interesanta, bet nogurdinoša. Mājupceļā mums bija dota iespēja tuvāk iepazīties ar apmaiņas skolēniem, kuri visu turpmāko nedēļu pavadīja kopā ar mūsu ģimenēm. Bet garās pastaigas pa Viļņu bija nogurdinājušas gan mūs, gan jauniegūtos draugus tik ļoti, ka lielu daļu atpakaļceļa pavadījām miegā.


Svētdiena bija ģimenes diena. Ļoti daudzi devās nelielā ekskursijā uz Aglonu. Īpaši iespaidīga ciemiņiem šķita Aglonas bazilika, Aglonas maizes muzejā paši savām rokām cepām maizi un izzinājām tās gatavošanas tradīcijas. Jaukie laika apstākļi ļāva redzēt pilnā košumā arī Daugavas lokus.


Pirmdiena iesākās ar Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņu sagatavotu koncertu. Tika rādītas gan dejas, gan dziesmas, par kurām holandieši bija stāvā sajūsmā. Tam sekoja ekskursija pa skolu un iepazīšanās spēles, bet dienas noslēgumā- sporta atrakcijas, kur visi varēja izkustēties, kā arī sacensties savā starpā basketbola spēles laikā.


Nākošajās dienās mēs darbojāmies radošajās darbnīcās, kurās mācījām saviem ciemiņiem latviešu tautas dejas , mūziku, spēles un rokdarbus. Pēdējās dienas priekšvakarā notika šo darbnīcu prezentācijas, kur projekta dalībnieki rādīja, ko ir iemācījušies.


Piektdien kopā devāmies uz Rīgu, lai atvadītos un parādītu saviem jaunajiem draugiem mūsu galvaspilsētu. Kaut arī visi jutās pārguruši un miegaini, atvadas bija emocionālas, jo šī īsā laika posmā ļoti pieķērāmies viņiem, tāpat kā viņi mums.


Nākošā gada martā arī viņi mūs uzņems savās mājās, un visi to ar nepacietību gaida.


Ieva Meikulāne, Marta Sparāne (2.DF), Sanita Ūzuliņa (2.DK)


Jau otro gadu Preiļu Valsts ģimnāzijā veiksmīgi darbojas Skolēnu apmaiņas projekts ar Merlet koledžu no Nīderlandes. Ņemot vērā to, ka šis ir mūsu pašu finansēts projekts, vēlos pateikties visiem, kuri atbalsta projekta īstenošanu.
Īpašs paldies AS `Swedbank` Preiļu filiāles vadītājai Ivetai Starei un SIA `Axel` valdes priekšsēdētājam Aldim Bukam par finansiālo atbalstu. Protams, sirsnīgs paldies visām viesģimenēm, kuras šogad bija īpaši aktīvas un radošas. Paldies Preiļu iestādēm, kuras mūs viesmīlīgi uzņēma pie sevis un palīdzēja radošo darbnīcu norisē. Visiem kopā mums izdevās lieliska nedēļa Preiļos!


Projekta koordinatore Anna Verza Preiļu Valsts ģimnāzija


 

Pēdējās izmaiņas: 15.10.2011.