Latgale rullē!

05.11.2011.

Ir tāds teiciens „Viens laukā nav karotājs”, sportā to varētu attiecināt „Viens spēlētājs nav komanda”, bet kad volejbolā ar visu atdevi un pašaizliedzību spēlē visi seši laukuma spēlētāji tas jau ir spēks un lieliem burtiem rakstāms KOMANDA!

Ar lepnumu un šādu remarku vēlējos uzsākt rakstu par Latvijas volejbola federācijas (LVF) kausa izcīņas jaunietēm, „B2” vecuma grupas 1996./1997.dz.g. Preiļu BJSS komandas, finālsacensību rezultātiem.

Mūsu meitenes Kristiāna Upeniece, Renāte Malnača, Anžela Ivanova, Renāte Vaivode, Beāte Pudule, Kristiāna Zvērbule un Ērika Gribonika godam izcīnīja 3. vietu un LVF „mazo” kausu! Prieks ir divkāršs, jo mūsu komandā palikušas vairs tikai 7 spēlētājas. Dažādu veselības problēmu vai citu interešu vadītas vairākas meitenes ir pārtraukušas volejbola nodarbības. Kāpēc Latgale rullē? Jo pirmo vietu ar mūsu skaļu atbalstu izcīnīja daugavpilietes. Līdz ar to vienīgās divas komandas no Latgales izcīnīja 1. un 3. vietu! Pēdējos gados, meitenēm pieaugot, dominēt sāk Rīgas komandas, bet šogad šī tradīcija tika lauzta! Aiz muguras palika gan spēcīgās Vidzemes un Kurzemes komandas, gan Rīgas volejbola skolas (RVS) IV,III un I komanda. RVS II ieguva 2 vietu.

Finālsacensības notika 5.-6. novembrī Rīgā, RVS sporta zālē. Turnīra lielākā intriga, kas iekļūs labāko trijniekā un izcīnīs kausu, atrisinājās jau pirmajā dienā. Mūsu volejbolistēm pirmā spēle ar RVS I pēc garā ceļa sākas vēlu, kad visas pretinieces jau bija izspēlējušas pa vienai spēlei. RVS II pārliecinoši uzvarēja RVS I un Daugavpils BJSS sagrāva Zvejniekciema komandu. Spēles sākums apstiprina bažas, ka jaunāko spēlētāju pieredzes trūkums un uztraukums var būt izšķirošs. Servju neuzņemšana un kļūdas aizsardzībā noved pie zaudējuma pirmajā setā 19:25. Otrais sets atkal sākas kļūdām aizsardzībā, līdz ar ko nav iespējams noorganizēt labu uzbrukumu-var redzēt, ka komandas uzbrucējas Kristiāna Upeniece un Renāte Malnača ir labā fiziskajā formā un gatavas gūt punktus. Redzot komandas līderu centību un treneres Zojas Jakimovas mudinātas, meitenes uz laukuma sāk darīt to, ko visus šos gadus mācījušās- spēlēt komandas spēli, kad visi un katrs dara savu darbu cīnās par katru punktu. Šāda spēle uzreiz dod rezultātu. Uzvara setā 25:21! Trešajā setā rīdzinieces mēģina kaut ko mainīt, bet atduras pret prasmīgu bloku un labu spēli aizsardzībā, līdz ar ko uzbrukumu organizētājas Anžela Ivanova un Renāte Pudule precīzi piespēlē uzbrucējām. Atkal uzvara 25:21! Ceturtajā setā meitenes atraisās, sāk kombinēt un rīdzinieces „iekrīt” uz negaidītiem Renātes Vaivodes un Ērikas Gribonikas rezultatīviem uzbrukumiem. Uzvara setā 25:15 un spēlē 3-1!

Nākamajā spēlē starp favorītēm praktiski tiek noskaidrots kausa ieguvējs, kur Daugavpils BJSS ar skaļu mūsu līdzjutēju atbalstu uzvar spēcīgo RVS II komandu.

Pēdējā dienas spēlē Preiļu BJSS tiekas ar Zvejniekciema vidusskolas komandu, kur var tikt noskaidrots turnīra pirmais trijnieks. Priekšsacīkstēs Zvejniekciemā mūsu komanda startēja vienā apakšgrupā un piedzīvoja sāpīgu zaudējumu. Šoreiz Zvejniekciema komanda ieradās ar vēl spēcīgāku sastāvu, pastiprinot komandu ar vairākām spēlētājām no citām pilsētām. Pirmajā setā rūgtā pieredze un uztraukums atkal neļāva spēlēt atbrīvoti un pārliecinoši aizsardzībā, un pārlieku lielā atbildības nasta traucēja rezultatīvi noslēgt uzbrukumu, zaudējums 18:25. Vai talkā nāca kuplais un aktīvais preiliešu līdzjutēju atbalsts, vai meitenes apjauta savu spēku , bet otrā seta galotnē mūsu meitenes spēj lauzt sev nelabvēlīgo spēles gaitu un izrauj uzvaru 25:22! Saspringums, kas valda sporta zālē ir neaprakstāms. Rīgas līdzjutēji un spēlētājas atbalsta Zvejniekciemu, mūsu līdzjutējiem talkā nāk Daugavpils volejbolistes. Šādā emociju virpulī visas mūsu volejbolistes rāda „brīnumus”. Tiek padotas spēcīgas un precīzas serves. Renāte V. un Ērika stabili nospēlē aizsardzībā pa retam negaidīti, bet veiksmīgi uzbrūkot. Anžela ar Beāti dod piespēles kā „konfektes”, skaisti bloķē un spēlē aizsardzībā pie tīkla. Renāte M. sit cauri, māna pretinieču blokus un aizsardzību, bet Kristiāna paspēj būt visur un izdarīt visu, un īstajā laikā. Uzvara setā 25:19! Pretinieces ir morāli un fiziski sagrautas. Pēdējā setā pārliecinoša uzvara 25:11 un spēlē 3-1! Līdz ar ko 3. vieta jau kabatā.

Otrā diena sākas ar ātru RVS II uzvaru pār Zvejniekciemu. Nākamā mūsu spēle ar Daugavpils BJSS. Vai nogurums, vai neticība saviem spēkiem, vai vienkārši „iepriekšējā dienā tika izšauts viss pulveris”, bet mūsu komandu bija nepazīt. Kļūdas un azarta trūkums neļāva pirmajos divos setos parādīt daudz-maz līdzvērtīgu spēli zaudējums 10:25, 10:25. Trešajā setā 16:25 spēlē 0-3.

Spēlē par ceturto vietu Zvejniekciems uzvar RVS I. Nu mūsu kārta tikties ar spēcīgo RVS II. Dažas meitenes nespēja noticēt sev un saviem spēkiem, ka tā ir spēle par otro vietu. Diemžēl šis iemesls nedaudz neļāva koncentrēties un līdz ar to zaudējums 15:25, 16:25, 18:25 spēlē 0-3. Pēdējā spēlē Daugavpils uzvar RVS I. Turnīra noslēgumu apbēdina fakts, ka neviens no Latvijas volejbola federācijas amatpersonām neizrāda interesi un neierodas uz apbalvošanu, kā nekā turnīrs saucas Latvijas volejbola federācijas kausa izcīņas jauniešiem!?

Turnīra noslēguma tabula:
1. Daugavpils BJSS
2. Rīgas volejbola skola II
3. Preiļu BJSS
4. Zvejniekciema vidusskola
5. Rīgas volejbola skola I

Sveicam mūsu jaunietes un treneri Zoju Jakimovu par šo nelielo „varoņdarbu”! Fakts, ka spēcīgās pretinieču komandas nāk un analizē Jūsu spēli, liecina par Jūsu spēku un varēšanu, un respektu no citu komandu puses. Ticiet saviem spēkiem un viss izdosies!