Latvijas skolās otrreizējai pārstrādei sakrāto sulu paku augstums sasniedz gandrīz 4 kilometrus

01.11.2011.

Mēneša laikā, kopš visās Latvijas skolās norisinās interaktīvā Tetra Pak sulu paku spēle www.istasula.lv, kuras mērķis ir izglītot un veicināt atkritumu šķirošanu otrreizējai pārstrādei, kopumā sakrāto sulu paku augstums sasniedz jau gandrīz 4 kilometrus jeb 3906,65 metrus.
Šobrīd skolēni jau sakrājuši 19 656 izlietotas sulu pakas. Kopumā Tetra Pak sulu paku spēlē iesaistījušies 6180 skolēni no 206 Latvijas skolām.


Uzvarētāju komanda, kura sakrās un reģistrēs visvairāk sulu pakas un uzcels augstāko „virtuālo torni”, balvā iegūs privātu grupas Musiqq koncertu. Uz koncertu tiks uzaicinātas arī 4 komandas ar labākajiem rezultātiem.


Baltijā kopumā Tetra Pak sulu paku spēlē iesaistījušies jau 10 800 skolēni no 360 skolām. Kopējais Baltijas skolās sakrāto paku skaits šobrīd ir 28 277, to kopējam augstumam sasniedzot gandrīz 6 kilometrus (5641,07 metri).


Krāj pakas, iesaistot visu pilsētu
Tetra Pak sulu paku spēles organizatori atklāj, ka dalībnieki izdomā visdažādākos veidus, kā sakrāt pēc iespējas vairāk pakas. Proti, tiek iesaistīti gan radi un draugi, gan pat vietējās kafejnīcas, restorāni, viesnīcas un citas sabiedriskas vietas.
Līga Martinsone, Tetra Pak pārstāve vides jautājumos Baltijā: „Būtiski, ka Tetra Pak sulu paku spēlē, kuras mērķis ir izglītot un veicināt atkritumu šķirošanu otrreizējai pārstrādei, skolas ne vien iesaistās, bet arī aktīvi krāj tukšās sulu pakas. Turklāt esam patīkami pārsteigti, kādas metodes skolotāji un skolēni izmanto, lai sakrātu pēc iespējas vairāk pakas – uzrunāti tiek gan ģimenes locekļi, draugi un radinieki, kā arī vietējās kafejnīcas un par viesnīcas!”


Augstākais tornis – J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas 8.a klasei
Kopš Tetra Pak sulu paku spēles sākuma visaugstāko virtuālo „paku torni” izdevies uzcelt J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas 8.a klasei – 434,65 m.
Tāpat starp vadošajām TOP5 komandām izvirzījušās arī Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 6.b klase (301,18 m), Kuldīgas pamatskolas 6.klase (293,20 m), Suntažu vidusskolas 11.klase (223,23 m) un Daugavpils 12.vidusskolas 12.b klase (195,55 m).


Par Tetra Pak sulu paku spēli
Interaktīvā sulu paku krāšanas spēle ir viena no aktivitātēm, kas tiek īstenota Tetra Pak projekta Zaļais rudens ietvaros, un tajā aicinātas piedalīties visas Lietuvas, Igaunijas un Latvijas skolas.
Tetra Pak sulu paku spēles mērķis ir izglītot sabiedrību un veicināt atkritumu šķirošanu skolās. Tetra Pak sulu paku spēle norisināsies līdz 2011.gada 11.decembrim, un tās laikā klašu komandām ir uzdevums – sacensties savā starpā, sakrājot pēc iespējas vairāk sulu, nektāru un sulu dzērienu Tetra Pak iepakojumus.
 Pēc kampaņas sakrātās Tetra Pak iepakojuma sulu pakas no skolām aizvedīs „Līgatnes papīrfabrika”, lai tos otrreizēji pārstrādātu un pēc tam ražotu izturīgu materiālu, kas tiek izmantots dažādu produktu, piemēram, papīra maisu ražošanai.


Plašākai informācijai:
T. 22016161; 67350501


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.