Saldie un interesantie fakti par pienu

01.11.2011.

Latgales Kultūrvēstures muzejs
Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne, LV-4601
Tālr. 64622464, fakss 64622778, e-pasts:
muzejs@rezekne.lv


No 1. līdz 30.novembrim Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) bērnu un skolēnu grupām, apmeklējot muzejpedagoģisko programmu „Viss par pienu”, ir unikāla iespēja iepazīt konfektes „Gotiņa” etiķešu daudzveidību no Santas Ulnicānes privātkolekcijas, un, pateicoties SIA „Antaris” atbalstam, arī nogaršot saldos gardumus.


Jau daudzus gadus muzejs aicina pirmsskolas bērnus un 1.-6.klases skolēnus apmeklēt izglītojošo nodarbību „Viss par pienu” un tās laikā iepazīt gan etnogrāfiskos saimniecības traukus, kas lietoti 20.gs.sākumā, gatavojot dažādus piena produktus, gan izprast piena veselīgumu un daudzveidību, gan uzzināt interesantus faktus par piena iegūšanas un pārstrādes vēsturi.


Viens no piena pārstrādes produktiem ir saldās konfektes „Gotiņa” un šogad ir iespēja aplūkot vairāk kā 300 dažādu krāsaino „Gotiņas” ietinamo papīrīšu. Santas Ulnicānes (Rīga) privātkolekcijā ir vairāk kā 1000 konfektes „Gotiņa” etiķetes, lielāka daļa Latvijā ražotas un ap 100 ārzemēs ražotas gotiņas, izstādē skatāma daļa no tām. Visdažādākie dizaina risinājumi zem viena nosaukuma. Kolekcionāre jautā: „Vai esat kādreiz pētījuši, cik veidos uz konfekšu papīrīša ir iespējams uzzīmēt govi?” Atbilde ir pavisam vienkārša – nāciet uz nodarbību un izpētiet!


Interaktīvajā nodarbībā ikviens tiks iesaistīts radošu uzdevumu veikšanā un kā balvu par aktīvu līdzdalību saņems SIA „Antaris” ražotās saldās „Gotiņas”, jo, pateicoties SIA „Antaris” uzņēmēju sapratnei un atbalstam, šogad nodarbībās bērni un skolēni varēs mazliet panašķoties.


Ja arī pieaugušie ir ieinteresēti un vēlas iepazīt aizraujošo Santas Ulnicānes konfektes „Gotiņa” etiķešu kolekciju, laipni aicinām pieteikt grupas un garantējam mazu ceļojumu saldo sapņu valstībā!


Lūdzam pieteikties uz nodarbību vismaz 3 dienas iepriekš pa tālruni 64622464 (muzejs) vai 26595434 (muzejpedagoģe Inese Ločmele).
Maksa par muzejpedagoģisko nodarbību – katram Ls 0,50 (konfekšu degustācija bez maksas)


Santas Ulnicānes blogs internetā http://konfektegotina.blogspot.com/; http://latvijasgotina.blogspot.com/
SIA „Antaris” http://uznemumi.daugavpils.lv/firms/antaris1/antaris1_lv.htm


Maija Upeniece,
Latgales Kultūrvēstures muzeja
sabiedrisko jautājumu un reklāmas speciāliste
T. 64622464, e-pasts:
muzejs@rezekne.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 01.11.2011.