Comenius projekta ietvaros Preiļu Valsts ģimnāzijas pārstāvji tiekas Skotijā

02.10.2011.

2011. gada 2. – 9. oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi: Sintija Erte, Atis Ivanovs, Ervīns Patmalnieks, Katrīna Reine, Ieva Stafecka, Andra Vanaga, skolotājas, Ilze Rožinska un Comenius daudzpusējās skolu partnerības projekta `Mūsu senču reģionālais kultūrvēsturiskais mantojums` koordinatore Anna Verza, piedalījāmies projekta trešajā sanāksmē Skotijā.


Tās mērķis bija iepazīstināt citus ar savas valsts kultūrvēsturisko mantojumu un gūt priekšstatu arī par grieķu, itāļu, vāciešu un skotu muzikālajam tradīcijām.


Brauciens sākās svētdien 7.00 pulcējāmies pie PVĢ un devāmies uz lidostu „Rīga”, lai 12.25 izlidotu uz Glāzgovu. No Glāzgovas sekoja gandrīz pus dienu ilgais brauciens uz Invernesu, kur mums vakarā bija iespēja atgūties pēc dienas garajiem pārbraucieniem, un pirmdien doties tālāk uz Skotijas ciematu Gairloch.


Pirmdien pusdienlaikā Invernesas centrā latviešus un grieķus bija ieradušies sagaidīt Gairlohas skolas pārstāvji un skolēni. Pa ceļam uz mazo ciematu, kurš atrodas pie paša Atlantijas okeāna, mums bija iespēja aplūkot arī vietas, kur tika filmēta pasaulslavenā filma ”Harijs Poters”. Pēcpusdienā visus jauniešus laipni sagaidīja skotu viesģimenes.


Otrdien (4.10.11.) agri no rīta kopā ar saviem jaunajiem skotu draugiem ar skolas autobusiem ieradāmies Gairlohas vidusskolā, visu 5 valstu pārstāvjus sirsnīgi sveica ar tradicionālo dūdu skanējumu. Vēlāk sekoja skolas tūre, kur bija iespēja arī apmeklēt mācību stundas, kā arī iemācīties ko jaunu. Ļoti aizraujoša bija gēlu valodas mācīšanās. 


Pēcpusdienā mēs devāmies uz ciema vietējo muzeju, kur praktiski atkārtojām un arī no jauna apguvām iemaņas sviesta kulšanā, dzijas vērpšanā, zvejas rīku un tīklu izgatavošanā. Trešdien (5.10.11.), visi kopā devāmies uz Invernesu, apskatījām Kalodenas (Culloden) kaujas lauku, bet dienas otrajā pusē mums bija iespēja izmēģināt laimi Lohnesa ezera briesmoņa Nesijas meklēšanā.


Ceturtdien (6.10.11.), rītu pavadījām Invereves dārzos (Inverewe Gardens), reindžera pavadībā piedalījāmies orientēšanās stafetē, vienlaicīgi aplūkojām dažādus augus no visas pasaules zemēm. Pēcpusdienā apmeklējām vecos zvejnieku ciematiņus un tikāmies ar ļaudīm, kuri atceras dzīvi pirms vairākiem gadu desmitiem.


Piektdien (7.10.11.), jaunieši prezentēja savas valstis un iepazīstināja ar kultūrvēsturisko mantojumu tajās. Pieminēšu to, ka mēs, kā Latvijas pārstāvji, patiešām varējām lepoties ar Latvijas un Latgales muzikālo mantojumu un Dziesmu un deju svētku tradīcijām. Pēc tam skolas direktors pasniedza skolām un visiem projekta dalībniekiem serfitikātus par piedalīšanos 3. projekta sanāksmē. Pēcpusdienā projekta ietvaros norisinājās praktiska darbošanās – skotu deju apguve. Vakara pasākumā (Ceilidh) organizatori priecēja projekta dalībniekus, ciemata iedzīvotājus un viesģimenes ar skotu dejām un dziesmām. Starplaikos arī visu projekta partnerības valstu skolēni un skolotāji sniedza priekšnesumus. Mēs skolotājas Ilzes Rožinskas vadībā iepazīstinājām klātesošos ar latgaliešu dziesmām un dejām, kā arī izdancinājām savas viesģimenes. 


Sestdien(8.10.11.), mēs pametām pasakaino Gairlohas ciemu, kurš spēja apburt ikvienu ar savām klinšainajām ainavām, aitu, briežu un stirnu ganāmpulkiem un neizsmeļamo cilvēku viesmīlību. Glāzgovā mūs sagaidīja mūsu ģimnāzijas absolvents Jānis Eglītis, kurš Edinburgas universitātē studē Ķīmijas tehnoloģijas. Iejuties gida lomā, Jānis mūs iepazīstināja ar Glāzgovas ievērojamākajām vietām un muzejiem.


Svētdien (9.10.11) ielidojām Rīgā un pozitīvu emociju pārņemti devāmies uz Preiļiem.
Šis brauciens bija ļoti bagāts ar pozitīvām un sirsnīgām emocijām. Esam sākuši gatavoties jau nākošajai projekta sanāksmei, kura februārī notiks Itālijā.Projekta dalībniece Andra Vanaga 2.DK


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.