Ekskursija, dzīvnieku terapijas kurss bērniem Klaipēdā, Lietuvā

13.10.2011.

Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013 projekta LLIII-166 „Animaterapijas izmantošana Latvijas – Lietuvas pierobežas pašvaldību sociālās vides stiprināšanai”/ „Cured by animals” ietvaros septembra beigās divi bērni no Preiļu 1. pamatskolas piedalījās ekskursijā, dzīvnieku terapijas kursā Klaipēdā, Lietuvā. Šajā ekskursijā, dzīvnieku terapijas kursā piedalījās 24 bērni no Latvijas, vietējām Latgales reģiona pašvaldībām un 16 bērni no Lietuvas.Brauciens ilga divas dienas un bērniem bija iespējams apskatīt  Zooloģisko dārzu netālu no Klaipēdas un Klaipēdas jūras muzeju. Zooloģiskajā dārzā bērniem bija iespēja apskatīt dažādus eksotiskos un vietējos dzīvniekus –  kamieļus, lamas, hiēnas, strausus, tīģeri, pelikānus, ponijus, zirgus, vilkus, lāčus un citus dzīvniekus. Otrajā dienā bērni devās ekskursijā uz Klaipēdas jūras muzeju, kurā varēja iepazīties ar dažādu sugu zivīm un citiem jūras dzīvniekiem, bērni ar aizrautību skatījās 30 minūšu garo jūras lauvu uzstāšanos, kurā dzīvnieki dziedāja, zīmēja, spēlējās ar bumbu un rotaļājās. Bērniem bija dota arī iespēja pabarot jūras lauvas un roņus.
Abi Preiļu 1.pamatskolas bērni bija ļoti priecīgi par izdevušos braucienu uz Klaipēdu un labprāt apmeklētu Klaipēdas jūras muzeju vēlreiz, kad jau būs pabeigta muzeja rekonstrukcija un delfīni būs atgriezušies mājās.


Projektā „Cured by animals” kopā piedalās 16 partneri, kur 4 pašvaldības ir no Lietuvas un 12 pašvaldības no Latvijas, vadošais projekta partneris ir Eiroreģions „Ezeru zeme”.   Preiļu novada domes projekta budžets sastāda 7 164,48 Ls, no kuriem 85% t.i. 6089,81 Ls tiek finansēti no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF). Pašvaldības un valsts līdzfinansējums ir 1074,67 Ls.


Preiļu novada domes projekta koordinatore, Inese Matisāne


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.