No 28. septembra līdz 15. novembrim Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs Preiļu 1. pamatskolas muzeja telpās (Daugavpils ielā 34) piedāvā izstādi `Grozies kā gribi – grozs`

28.09.2011.

Izstādē eksponēti dažādu materiālu, formu un pielietojuma veidu grozi no muzeja krājuma kolekcijas, amatnieces V. Binderes darināto saimniecības grozu kolekcija un atsevišķi novada iedzīvotāju sadzīvē lietotie grozi. Izstādi papildina tekstilijas no muzeja krājuma.


Tas, ka pinumu veidošanai Latvijā ir gadsimtiem senas tradīcijas un pīšana likusi pamatus vairākām amatu prasmēm, ir vispārzināms fakts. Bet vai esam aizdomājušies, cik dažādu veidu un materiālu grozus saimniecībā izmantoja mūsu senči, kādus sadzīvē sastopam un lietojam mēs paši. Par to stāsta izstāde „Grozies kā gribi – grozs”. Starp zināmiem, bet piemirstiem groziem, izstādē varēs ieraudzīt arī ko jaunu un neredzētu.


Izstādes apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja līdzdarboties muzeja speciālistu izstrādātajā izglītojošajā programmā skolēniem un pieaugušajiem „Amatam ir zelta pamats” un izmēģināt roku dažādu priekšmetu pīšanā no dažādiem materiāliem. Pīt varēs ne tikai grozu, bet arī lielo lakatu un programmas dalībnieku kopīgo Miķelīša sveiciena vēstuli Mārtiņam.


Muzeja speciālisti cer, ka izstādē piedzīvotais apmeklētājus uzrunās brīvā brīdī doties klūdziņu meklējumos un pavasarī taps jauns žogs vasaras mājas dārzam. Iespējams, redzētā iespaidā, garajos ziemas vakaros tiks uzpīts pirmais lielais lakats no krāsainām dzijām.


Izstāde atvērta:
Trešdienās no plkst. 12:00 līdz plkst. 15:00
Pirmdien, otrdien, ceturtdien, piektdien – iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 65322731.
Sestdien, svētdien – slēgta.


Informāciju sagatavoja:
Silvija Ivanovska
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.