Tehnisko, radošo un sportisko iemaņu konkurss „SPICE 2011”

20.09.2011.

Rudenīgi saulainā 20.septembra pēcpusdienā notika ikgadējais konkurss „Spice 2011” 11 un 12 gadīgiem zēniem, kuri vēlējās sevi izaicināt un pierādīt ekstrēmu, tehnisku, radošu un praktisku uzdevumu veikšanā. Konkursu organizēja Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs (BJC) sadarbībā ar Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju (PVLMM) un Mājturības un tehnoloģiju skolotāju metodisko apvienību.


Šogad zēniem nācās publiski apliecināt savas spējas un talantus dažādos interesantos uzdevumos – praktiskos, fiziskos, radošos un intelektuālos.


BJC keramikas pulciņa skolotāja Raivo Andersona iedvesmoti konkursa dalībnieki veica radošo uzdevumu – no mūsu pašu Latgales māla veidoja plāksnītes ar vēstījumu par sevi citai civilizācijai. Praktiskais uzdevums – figūras izgriešana no plastikas plātnītes ar rokas rotzāģi – notika Preiļu 1.pamatskolas skolotāja Ulda Čerpakovska vadībā. Kaut arī laika limits uzdevuma veikšanai nebija liels, tapa viens no BJC simbolikas elementiem – ļoti simpātiski taurenīši.


Lai veiktu sportisko uzdevumu „Rotaļas ar Zemes pievilkšanas spēku”, zēniem bija nepieciešami sporta apavi un apģērbs. Rudzātu vidusskolas skolotājs Jānis Pintāns ar saviem palīgiem Preiļu parkā bija ierīkojis nopietnu sporta tūrisma trasi, kur, pārvietojoties starp koku zariem un zemi, zēniem vajadzēja likt lietā veiklību, pacietību un spēku. Šajā grūtajā, bet interesantajā uzdevumā vislabāko rezultātu uzrādīja Pelēču pamatskolas 6.klases skolnieks Lauris Danivs. 


Uzdevumu „Ne tik senā sadzīve” bija sagatavojusi PVLMM lietišķās mākslas eksperte Silvija Ivanovska. Muzeja ekspozīciju zālē konkursa dalībnieki  noskatījās nelielu video sižetu par vietējā amatnieka – mucinieka Jura Kivlenieka darbu un atbildēja uz jautājumiem par filmā redzēto – kādus instrumentus pielieto mucas darināšanas procesā, kādu koku visbiežāk izmanto mucu gatavošanā, kāpēc mucas sagatave jāvāra ūdenī utml. Vēl bija jāatpazīst piecu dažādu koku sugu piedāvātie paraugi, kas nepavisam nebija tik vienkārši. Bet uzdevums „Burtu čūska” burtu juceklī lika atrast 11 elektroierīces.


Apkopojot konkursa rezultātus, noskaidrojās, ka „spicākais” puika ir Preiļu 1.pamatskolas 6.b klases skolnieks Iļja Isajevs, otro vietu ieguva Riebiņu vidusskolas 6.klases skolnieks Lauris Uzulnīks, trešais šoreiz ir Pelēču pamatskolas 5.klases skolnieks Rolands Kivriņš. Vēl starp sešiem labākajiem iekļuva Preiļu 1.pamatskolas 6.klases skolēni Vjačeslavs Leikučs, Rūdolfs Vucāns un Jānis Šeršņovs.


Paldies dalībnieku pedagogiem un vecākiem par atbalstu, sadarbības partneriem par interesantajiem uzdevumiem.


P.S. Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs bērniem un jauniešiem piedāvā 32 daudzpusīgas interešu izglītības programmas kultūrizglītības, tehniskās jaunrades, radošās industrijas un citās izglītojošajās jomās. 


Direktore Aija Caune
29221574Šķēršļu joslu pārvar Iļa Isajevs, vēro – pagājušā gada konkursa „Superpuika 2011” finālists, otrās vietas ieguvējs Eduards Ancāns (Rožupes pamatskola).Kas tie par kokiem? – spriež konkursa dalībnieki (no kreisās puses) Eduards Lipinīks, Rūdolfs Vucāns, Armands Rusiņš un Iļja IsajevsTrase veiksmīgi pabeigata. No kreisās: Jānis Šeršņovs (priekšplānā), Lauris Danivs, skolotājs Jānis Pintāns, Rolands Kivriņš, Armands Rusiņš, Rūdolfs Vucāns, Daniels Vansovičs un Artis Reliņš.Spicākie Preiļu novada zēni. No kreisās Rolands Kivriņš, Jānis Šeršņovs, Lauris Uzulnīks, Vjačeslavs Leikučs, Rūdolfs Vicāns, Iļja Isajevs.


Kooperatīva iela 6, Preiļi, LV-5301  **  e-pasts preilubjc@pvg.edu.lv  **  www.pbjc.edu.lv
Tālr.: 65381394; 29221574 (direktore Aija Caune), 65381395, 28641149 (direktora vietniece Aiga Budriķe)
tālr./fakss 65381397, 28641149 (lietvede Svetlana Jaudzema)
* Tehniskās jaunrades nodaļa Aglonas ielā 24, Preiļi, LV-5301, 65320011; 28362625 (izglītības  metodiķis Guntars Ormanis) 


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.