Preiļos piedāvā lielo atkritumu konteineru nomu

26.09.2011.

Septembra sākumā uzņēmums SIA „Preiļu saimnieks” pēc iepirkuma procedūras lietotu būvgružu konteineru transportēšanas specializēto automašīnu Mercedes Benz 1824 un 10 būvgružu konteinerus, kuru tilpums ir 8 m3. Tie ir labi pamanāmā, oranžā krāsā, uz tiem attēlota SIA „Preiļu saimnieks” simbolika.


Vēstot par pareizu atkritumu šķirošanu jau esam uzsvēruši, ka sadzīves atkritumu konteineri nav paredzēti būvniecības atkritumiem, jo tie bojā atkritumu transportēšanas mašīnas. Tagad būvgružus varēs savākt lielajos konteineros un izvest ar specializēto automašīnu.


Jaunie konteineri pamatā paredzēti celtniecības atkritumiem – būvgružiem, būvlaukumu atkritumiem, ielu uzlaušanas atkritumiem, celtniecības laikā uzraktajai zemei, bet tos varēs iznomāt iedzīvotāji, ja jāizved liels daudzums dažādu citu, piemēram, bioloģisko atkritumu – rudens lapas, zari, zāle un citi dārza atkritumi.


Pašlaik divi būvgružu konteineri uzstādīti Preiļu pilsētas kapos. Tiek plānots, ka tādējādi vairs neveidosies atkritumu kaudzes un tiks atvieglota atkritumu savākšana un izvešana.
Būvgružu konteineru apkalpošanu nodrošinās uzņēmums SIA „Preiļu saimnieks”. Būvgružu konteineri ir pieejami ne tikai firmām un uzņēmumiem, bet arī ikvienam, kurš savā dzīvoklī vai mājā veic remontdarbus.


Viena 8 m3 tilpuma konteinera noma Preiļu pilsētas robežās maksā Ls 40 (bez PVN). Par konteineru izmantošanu ārpus pilsētas tiks aprēķināta papildus maksa par nobrauktajiem kilometriem. Ja konteiners piepildīts ar nešķirotiem cietajiem sadzīves atkritumiem, tad par katru m3 tiek aprēķināta papildus maksa – Ls 8,41 (ar PVN).


Lai izmantotu jauno pakalpojumu, sazinieties ar SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāju Vinetu Igolnieci pa tel. 65307086 vai 29420721.


Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 26.09.2011.