11. oktobrī Stabulnieku kultūras namā seminārs `Jaunas iespējas ienākumu gūšanai lauksaimniecībā`

11.10.2011.

11. oktobrī 10:00 Riebiņu novada, Stabulnieku pagasta, Stabulnieku kultūras namā, Skolas iela 3


Seminārs visiem interesentiem ir BEZ MAKSAS.


Daugavpils un Šauļu Universitātes piedāvā visiem interesentiem bezmaksas seminārus par tēmām, kas interesē lauksaimniekus un ar lauksaimniecību saistītos uzņēmējus, kā arī  pašvaldību,  valsts iestāžu darbiniekus un veterinārārstus. 11. oktobrī 10:00 Riebiņu novada, Stabulnieku pagasta, Stabulnieku kultūras namā, Skolas iela 3 notiks seminārs par dažādām tēmām: lauksaimniecības kaitēkļi, meža kaitēkļi, šķirņu ģenētiskie resursi – vietējās augu un dzīvnieku šķirnes, ģenētiski modificētie organismi, to izmantošanas iespējas un draudi, mazās zivsaimniecības (piemājas dīķī) – pusi un mīnusi/riski.


Visas lekcijas vada šo nozaru speciālisti no Daugavpils un Šauļu Universitātēm. Pēc lekcijām notiks  individuālas konsultācijas ar katru no speciālistiem, pie tam iespējams uz semināru līdzi paņemt paraugus bezmaksas analīžu veikšanai – nesasaldētas, vēlams dzīvas zivis, dzīvnieku fekālijas, ādas nokasījumi, gaļa (trihinellozes kontrolei), augsnes paraugus. Ja plānojat atvest paraugus analīzēm – vēlams iepriekš sazināties ar mums, lai konsultētos par pareizu parauga paņemšanu un uzglabāšanu, citādi rezultāts var būt neprecīzs! Informācija par paraugu paņemšanu atrodama arī projekta mājas lapā http://www.biology.lv/joint/lv/?id=7
Jautājumus par projektu vai semināru var uzdot pa tel. 25557349 vai e-pastu zdankovska@inbox.lv


Vēl līdzīgi semināri par šīm un citām tēmām notiks Daugavpilī, kā arī Lietuvas pierobežā.  Par jau notikušajiem semināriem informācija atrodama projekta mājaslapā www.biology.lv/joint


Īsa informācija par projektu:
Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūtā tiek īstenots projekts Vienotais Universitāšu pētījumu un tehnoloģiju centrs uzņēmējiem lauku ekonomikas dažādošanai Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013.gadam ietvaros kopā ar Šauļu Universitāti (Lietuva). Projekta teritorija ir Krāslavas, Daugavpils, Jēkabpils un Preiļu rajoni Latvijā un Utenas, Panevežas un Šauļu rajoni Lietuvā. Projekta periods: 2010. gada janvāris – 2011. gada decembris.


Tiek izveidots vienots pētījumu un tehnoloģiju centrs, kurā visi pakalpojumi būs pieejami abu valstu uzņēmējiem. Pakalpojumi projekta periodā tiek piedāvāti bez maksas, tie ietver precīzu parazitoloģijas analīžu un ģenētisko analīžu veikšanu, augšņu analīzes un konsultācijas netradicionālo kultūru audzēšanai, apzaļumošanai un stādu audzēšanai. Šauļu Universitāte izveidos arī Tehnoloģiju pārneses kontaktpunktu pēc Daugavpils Universitātes pieredzes.


Tāpat projektā paredzēti pasākumi lauku uzņēmēju informēšanai par pieejamiem inovatīviem pakalpojumiem, tikšanās starp abu valstu uzņēmējiem pieredzes apmaiņai, piedāvātas bezmaksas konsultācijas un semināri mazajās pierobežas pilsētās un ciemos. Semināru cikls sākas 2010. gada novembrī.


Dienas kārtība


10:00-10:45 Reģistrācija, kafija
 
10:45-11:00 Semināra atklāšana, informācija par citām projektā piedāvātajām iespējām lauksaimniekiem
 Muza Kirjušina, Daugavpils Universitāte
 
11:00-11:45 Lauksaimniecības kaitēkļi, meža kaitēkļi
 Elvīra Kalāne, Daugavpils Universitāte
 
11:45-12:30 Šķirņu ģenētiskie resursi – vietējās augu un dzīvnieku šķirnes
 Elvīra Kalāne, Daugavpils Universitāte
 
12:30-12:45 Kafijas pauze
 
12:45-13:30 Ģenētiski modificētie organismi, to izmantošanas iespējas un draudi
Elvīra Kalāne, Daugavpils Universitāte
 
13:30-14:15 Mazās zivsaimniecības (piemājas dīķī) – pusi un mīnusi/riski
 Eduards Bakasejevs, Daugavpils Universitāte


14:15-15:30 Diskusijas, konsultācijas
 
Seminārs visiem interesentiem ir BEZ MAKSAS.


Ieguldījums jūsu nākotnē!


 

Pēdējās izmaiņas: 11.10.2011.