Eiropas Valodu dienas ietvaros ar pasākumu ģimenēm atklās akciju „Pasaule t@vā bibliotēkā” par pasaules mantojumu

26.09.2011.

Pirmdien, 26. septembrī UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) atklās akciju „Pasaule t@vā bibliotēkā”, kas šogad būs veltīta pasaules dabas un kultūras mantojuma izzināšanai bibliotēkās.


Atklāšanas pasākumā, kas tiek rīkots, atzīmējot Eiropas Valodas dienu, piedalīties aicinātas ģimenes, īpaši ar bērniem sākumskolas vecumā, bibliotēku speciālisti, pedagogi un citi interesenti. Tas notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu bibliotēkā Tērbatas ielā 75, Rīgā plkst. 16:00 – 18:30.


Akcija „Pasaule t@vā bibliotēkā”, kas norisinās pasaules kampaņas „@your library” ietvaros, aizsākta 2010. gadā, un šogad pievērsīsies tematiem par pasaules  dabas un kultūras mantojumu, tā sagaidot 1972. gada konvencijas „Par pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību” 40. gadadienu, kas tiks atzīmēta 2012. gadā. Tās mērķis ir izcelt bibliotēku nozīmi, kas ir neatņemams mūsdienu informācijas resurss un sniedz plašas iespējas zināšanu apguvei, kultūru daudzveidības un kopības izzināšanai.


Akcija norisināsies līdz 2012. gada 21. maijam, kad visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā kultūras daudzveidības diena dialogam un attīstībai.


Pērn akcijā iesaistījās 30 Latvijas bibliotēkas, organizējot dažādus radošus vakarus, lai izzinātu gan citas valstis, gan arī tur mītošo rakstnieku darbus, tādējādi veicinot grāmatu lasīšanu un interesi un vēlmi izzināt dažādas valstis un kultūras.


Šogad UNESCO LNK aicina bibliotēkas piedalīties un rīkot pasākumus, kas mudinātu ne tikai bērnus un jauniešus, bet arī pieaugušos tiekties pēc izpratnes par pasaules un Latvijas dabas un kultūras mantojumu, kā arī veicinātu viņu līdzdarbošanos ar savām idejām bibliotēkas vides veidošanā. UNESCO LNK aicina bibliotēkas rīkot diskusijas, pasākumus, spēles, viktorīnas, piemēram rosinot to dalībniekus salīdzināt Latvijas dabas un kultūras mantojuma vietas ar pasaules vietām, kā arī apkopojot tās un atzīmējot akcijas „Pasaule t@vā bibliotēkā” kartē (tiks nosūtīta katrai bibliotēkai, kas pieteiksies dalībai akcijā).


Kartē tiks iekļauti akcijas dalībnieku izvēlēti pasaules dabas un kultūras mantojuma objekti, saistot tos ar kādu nacionāla vai lokāla līmeņa mantojuma objektu. Karte plānota kā bibliotēku un akcijas dalībnieku kopēja iniciatīva, lai apkopotu iegūtos izpētes rezultātus, izvietotu informāciju un attēlus, kā arī veidotu individualizētu pieeju mantojuma prezentācijai plašākai auditorijai. „Pasaule t@vā bibliotēkā” noslēguma pasākumā karte, tipogrāfiski iespiesta, tiks prezentēta kā vizuāls akcijas pasākumu rezultāts un vizītkarte bibliotēku darbības atspoguļojumam, popularizējot UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstu un izceļot Latvijas vērtības un mantojuma vietas, tādējādi rosinot Latvijas iedzīvotājus iesaistīties ar mantojuma aizsardzību saistītos procesos un norisēs.


Vairāk informācijas par pieteikšanos akcijai: Ilze Čilipāne, LNB Bērnu Literatūras centrs (ilze.cilipane@lnb.lv).


 

Pēdējās izmaiņas: 26.09.2011.