Sliktas pašsajūtas gadījumā iedzīvotāji var zvanīt uz 66016001!

26.09.2011.

Iestājoties rudenim raksturīgajam vēsajam laikam, kas sev līdzi atnes dažādas saslimšanas, Veselības norēķinu centrs aicina iedzīvotājus rūpēties par savu veselību un sliktas pašsajūtas gadījumā meklēt ģimenes ārsta palīdzību. Lai saņemtu medicīniskus padomus ārpus ģimenes ārsta darba laika, iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā var zvanīt uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.


Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 ir Veselības ministrijas un Veselības norēķinu centra organizēts medicīnisko konsultāciju tālrunis, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem iespējas ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskas konsultācijas un ieteikumus, kā rīkoties vienkāršu saslimšanu gadījumos (paaugstināta temperatūra, galvassāpes, sasitumi, slikta pašsajūta u.c.).


Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis sniedz konsultācijas par vienkāršām veselības problēmām, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība. Medicīniskos padomus iedzīvotājiem sniedz pieredzējuši ģimenes ārsti un ārsta palīgi darba dienās no plkst. 18.00 līdz plkst. 8.00 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti. Ja ir noticis nelaimes gadījums, pēkšņi pasliktinājies veselības stāvoklis, apdraudot veselību vai dzīvību, iedzīvotājiem jāzvana ātrajai palīdzībai pa tālruni 113.


Jau ziņots, ka Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis darbību uzsāka 2011.gada 1.maijā un kopumā palīdzība ir sniegta 7 763 iedzīvotājiem, no kuriem medicīniskas konsultācijas bija nepieciešamas 7 166 zvanītājiem. Zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni augustā, iedzīvotāji lūguši medicīniskus padomus dažādās situācijās. Augustā Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis saņēma 1 578 zvanus, no kuriem 1 437 zvanītājiem bija nepieciešama medicīniska konsultācija.


Pārsvarā iedzīvotājiem bija nepieciešami ārstu padomi, kā rīkoties paaugstinātas temperatūras un saaukstēšanās gadījumā, paaugstināta asinsspiediena gadījumā, vēdera sāpju gadījumā, dažādu traumu un lūzumu gadījumos, saules (tajā skaitā, solārija) apdegumu gadījumā, kukaiņu un dzīvnieku kodumu gadījumos, kā arī tika saņemti jautājumi par medikamentu lietošanu attiecīgajos saslimšanu gadījumos.


Medicīniskās konsultācijas bija nepieciešamas iedzīvotājiem no visas Latvijas. Zvani saņemti no Rīgas (59% no visiem saņemtajiem zvaniem), Rīgas rajona, Jelgavas, Jūrmalas, Daugavpils, Ogres, Liepājas, Bauskas, Ventspils, Salaspils, Cēsīm, Limbažiem un no citām pilsētām.


Toms Noviks
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Tālrunis: 67043709; 26655915
E-pasts:
toms.noviks@vnc.gov.lv
WWW: http://www.vnc.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 26.09.2011.