Jaunās volejbolistes iekļūst LVF kausa izcīņas finālā

24.09.2011.

Preiļu BJSS „B2” vecuma grupas 1996./1997.dz.g. jaunietes Anžela Ivanova, Ērika Gribonika, Beāta Petrova-Kolosova, Renāte Malnača, Beāte Pudule, Kristiāna Upeniece un Kristiāna Zvērbule (veselības problēmu dēļ nepiedalās Renāte Vaivode, Renāte Kozule) iekļuva Latvijas volejbola federācijas kausa izcīņas volejbolā finālā. Tajā piedalīsies 5 spēcīgākās Latvijas komandas no Daugavpils BJSS, Rīgas volejbola skolas, Zvejniekciema vidusskolas, Kuldīgas novada sporta skolas un Preiļu BJSS.

24. septembrī Zvejniekciemā norisinājās atlases sacensības, kurās preilietes izcīnīja 2 uzvaras un piedzīvoja 1 zaudējumu. Dažādu veselības problēmu dēļ komanda uz turnīru devās nepilnā sastāvā. Pamatsastāvā nācās doties tuvākajām rezervistēm.

Pirmajā spēlē pret Talsu novada sporta skolu tika izcīnīta pārliecinoša uzvara 3:0, kaut gan bija jūtamas sastāva nesaskaņas darbībās, kā nekā sezonas pirmais turnīrs un sacensībām spēlētāju trūkuma dēļ tika gatavots cits sastāvs.

Uzreiz nākamā spēle pret mājiniecēm, kuras bija sagatavojušās cīņai pilnā kaujas gatavībā. Diemžēl nopietna cīkstēšanās sanāca tikai 1. setā, kad ar rezultātu 25:27 pārākas izrādījās pretinieces. Uztraukums un problēmas ar servju uzņemšanu demoralizēja mūsu spēlētājas, kad no rezultāta 18:10 tika zaudēts sets! Nākamajos setos turpinājās kļūdas aizsardzībā, kuru rezultātā nebija iespējams realizēt pilnvērtīgu uzbrukumu. Līdzvērtīgā cīņā arī nākamie 2 seti tika zaudēti. Zaudējums 0:3.

Pēdējā spēlē jaunizveidotajai Ingunas Minusas volejbola skolas komandai (Rīga) netika dotas mazākās izredzes uzvarēt. Uzvara praktiski tika gūta ar labām servēm 3:0.

Tikai pateicoties pagājušā gada augstajam reitingam mūsējās iekļuva finālturnīrā. Turnīra reglaments paredzēja, ka automātiski tālāk tiek 4 apakšgrupu uzvarētāji plus viena otrās vietas komanda ar augstāku reitingu.

Problēmas ar mūsu komandas komplektāciju ir kļuvušas ļoti nopietnas. Arī citu pilsētu komandām šī problēma ir ļoti aktuāla (pat lielpilsētu). Bērni un jaunieši nevēlas nodarboties ar sportu, kur jāiegulda liels darbs un jāievēro disciplīna. Tie izvēlas vieglākas nodarbes vai sliktākajā gadījumā vispār nedarīt neko, un vecāki to atbalsta. Arī pasīvā atbildīgo sporta federāciju, valsts un pašvaldību sporta organizāciju attieksme nespēj un nespēs ieinteresēt bērnus nodarboties ar sportu, nepiešķirot tiem materiālas balvas par sasniegumiem un neatbalstot ar vasaras atpūtas nometnēm vai dalību ārzemju turnīros utt. Ļoti, ļoti žēl!