Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja piedāvājums 2011. gada septembrī – oktobrī

19.09.2011.

Pamatekspozīcija  „Preiļi gadsimtu spoguļos” un prezentācijas filmu par Preiļiem demonstrēšana (Raiņa bulvārī 28, Preiļos).


Izstāde „Muzeja priekšmets stāsta Tavu stāstu. Spriguļu dzimta” ekspozīciju zālē (Raiņa bulvārī 28, Preiļos).


„Rudens mākoņu gaismās”. Gleznu izstāde no Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja krājuma ( Raiņa bulvārī 28, Preiļos). Līdz 8. oktobrim.


Ceļojošā fotoizstāde „Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudze: garīgās kultūras mantojums un laikmetīgums” ( Raiņa bulvārī 28, Preiļos). Līdz 30. septembrim.


Pamatekspozīcija  „Polikarps Čerņavskis – meistars un personība” (Talsu ielā 21, Preiļos).
Izglītojošā programma „Amatam zelta pamats”. Piedāvājam nostiprināt un padziļināt zināšanas par senajiem amatiem un iepazīties ar atsevišķiem amatniecības veidiem šodien. Iespēja apgūt iemaņas vienkārtņa auduma aušanai rāmi. Kopā izspēlēsim ar amatniecību saistītas spēles „Krāsu mozaīka”, „Griezīsim dzirnaviņas” un „Siera rituļa ritināšana”. Iepriekšēja pieteikšanās. Tālr. 65322731.


Starptautiskais mākslinieku plenērs „Preiļi. Rudens 2011” laikā no 8. oktobra līdz 15. oktobrim. Piedalās mākslinieki Nugzars Paksadze, Jonass Pleckevičius, Vladimirs Serkovs, Osvalds Zvejsalnieks, Jānis Plivda, Ilze Griezāne, Lāsma Ušpele, Vija Stupāne, Agra Ritiņa. Norises vieta Riebiņu novads.


10. oktobrī LU Latvijas vēstures institūts Baltijas – Vācijas Augstskolu biroja finansētā projekta „Sadarbība starp LU Latvijas vēstures institūtu un Baltijas un Skandināvijas arheoloģijas centru: kopīgi arheoloģiskie pētījumi”  organizē lauku semināru un apmeklē arī atsevišķus Preiļu novada pilskalnus un sadarbībā ar Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju organizē priekšlasījumus un diskusiju par pilskalnu izpēti.  Norises vieta Preiļu novada KN konferenču zāle (Raiņa bulv. 28, Preiļos).


No 29. septembra Preiļu 1. pamatskolas muzejā (Daugavpils ielā 34, Preiļos) izstāde „Grozies kā gribi, grozs”. Eksponēti dažādu veidu un materiālu grozi no muzeja krājuma un Preiļu novada iedzīvotāju sadzīvē lietotie.


Ekskursija uz Preiļu muižas kapelu un kapenēm un skulptūru dārza apskate.
Tālr. uzziņām 65322731.


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.