Latgalē pieteikti vien 4 Olimpiskās lāpas nesēji

12.09.2011.

Vēl tikai vienu nedēļu Latvijas iedzīvotāji var izmantot iespēju pieteikt savus kandidātus Olimpiskās lāpas nesēja godam – pieteikt var ikvienu, kurš savus ikdienas pienākumus paveic ar patiesu degsmi, vienlaikus sniedzot atbalstu arī apkārtējiem un sabiedrībai, kurā viņš dzīvo.
Pašlaik kopumā ir pieteikti jau 120 potenciālie Olimpiskās lāpas nesēji, no kuriem divi labākie ar Londonas Olimpisko spēļu vispasaules partnera Samsung Electronics Baltics atbalstu 2012. gada vasarā pārstāvēs Latviju Londonas Olimpisko spēļu lāpas stafetē. 


Tomēr pagaidām viszemākā aktivitāte ir Latgales reģionā, kur ir reģistrēti vien 4 lāpas nesēji. Olimpiskās lāpas nesēju kandidātu pieteikšanā vislielākā aktivitāte ir vērojama Vidzemes reģionā, no kura ir pieteikti 73 kandidāti. Savukārt no Kurzemes un Zemgales ir pieteikti attiecīgi 24 un 18 potenciālie Olimpiskās lāpas nesēji.


„Iespēja bez īpašiem nosacījumiem un stingru sportisko prasību izpildīšanas kļūt par daļu no šī globālā vēsturiskā notikuma ir patiešām unikāla. Tāpēc aicinu ikvienu palūkoties sev apkārt un pieteikt Olimpiskās lāpas nesēja godam cilvēkus, par kuriem jūs droši varat teikt, ka viņi ikdienā tiecas paveikt vairāk, nekā no tiem sagaida, turklāt, to darot, šie cilvēki palīdz uzlabot arī savu līdzcilvēku ikdienu. Ļausim Olimpisko uguni nest tiem, kas to jau sen ir pelnījuši,” aicina Ineta Radeviča, Samsung sūtne Londonas Olimpiskajām spēlēm Latvijā.


Kandidātus Olimpiskās lāpas nešanai var pieteikt līdz 16. septembrim, apmeklējot interneta mājas lapu www.samsung.lv un ievadot informāciju par ieteicamo kandidātu, kā arī sniedzot pamatojumu, kādēļ tieši šis cilvēks ir jāizraugās par Latvijas Olimpisko lāpas nesēju.


„Reģistrējot kandidātu, ir ļoti būtiski sniegt iespējami izsmeļošāku skaidrojumu, kādēļ šim cilvēkam ir jāuztic pārstāvēt Latviju Olimpiskās lāpas stafetē. Šoreiz tas ir īpaši būtiski, jo par lāpnesi var tikt pieteikti ne tikai sportisti, tādēļ daudzi pieteiktie būs žūrijai pilnīgi nezināmi cilvēki un sniegtais apraksts būs pirmais faktors, kas palīdzēs izvēlēties piemērotākos kandidātus,” skaidro Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis.


No visiem pieteiktajiem kandidātiem 19. septembrī žūrija izvēlēsies 20 labākos, ar kuriem tiksies individuāli, lai jau 30. septembrī pieņemtu gala lēmumu par diviem uzvarētājiem, kuri pārstāvēs Latviju kādā no Olimpiskās lāpas stafetes posmiem Lielbritānijā laikā no 2012. gada 18. maija līdz 27. jūlijam.


Samsung Olimpisko lāpas nesēju atlases žūrijas komisijā ir Aldons Vrubļevskis (Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents), Sangho Jo (Samsung Electronics Baltics prezidents), Uļjana Semjonova (Olimpiskā čempione un Latvijas Olimpiešu sociālā fonda vadītāja) un Ineta Radeviča (Samsung sūtne Londonas Olimpiskajām spēlēm Latvijā).


Papildu informācija:
Oskars Kupše
P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības
Mobilais tālrunis: +371 26151430
Tālrunis: +371 67812241
oskars.kupse@prae.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 12.09.2011.