Jasmuižas muzejā var apskatīt Veltas Popas fotogrāfijas

26.08.2011.

26. augustā Jasmuižas muzejā tika atklāta Veltas Popas fotogrāfiju izstāde.  Izstādes atklāšanā tās autori sveica muzeja vadītāja Solvita Brūvere, Aizkalnes pagasta kultūras pasākumu organizatore Aina Kažemāka, Veltas Popas dēls Juris, kurš speciāli bija ieradies uz mammas izstādes prezentāciju. Sveicienus un krāšņus vēlīnās vasaras ziedus māksliniecei dāvināja paziņas un draugi, pasākumu kuplināja Aizkalnes pagasta sieviešu vokālais ansamblis.
Veltai Popai šī ir jau otrā izstāde, kurā viņa rāda ikvienam interesentam savus darbus, kas uzņemti ar mobilo telefonu. Pirmā fotoizstāde skatītājus priecēja Preiļu novada Galvenajā bibliotēkā, tagad ar rūpīgi atlasītām fotogrāfijām no Veltas Popas arhīva dabas nianšu dažādību un skaistumu varam skatīt vēlreiz, bet jau jaunā kvalitātē.  


Fotografēšana Veltai Popai ir vaļasprieks, bet darbus plašākai auditorijai rādīt ir iedrošinājis Veltas draugs, jo viņš tajos ir saredzējis to īpašo attieksmi pret dabu, pret apkārtni, ar kādu Velta dzīvo arī ikdienā. Mēs daudzreiz paskrienam garām un neredzam zieda, koka lapiņas vai lietus lāses īpašo burvību, bet Velta Popa iet dabā, skatās, stundām vēro un atrasto skaistumu iemieso fotogrāfijās.


Iesaku ikvienam apskatīt izliktos darbus, kuri kopā ar Jasmuižas rāmo elpu ienes fantastiskas izjūtas mūsu steidzīgajā ikdienā. Izstāde būs atvērta līdz 16. oktobrim.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.