Vēl šonedēļ var pagūt līdz vēlēšanām apmainīt nederīgo pasi

05.09.2011.

11.Saeimas vēlēšanu dienā 23 000 vēlēttiesīgo Latvijas iedzīvotāju nebūs derīgas pases, līdz ar to šīm personām piedalīšanās vēlēšanās var tikt liegta, rāda jaunākā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika no Iedzīvotāju reģistra.


Lai neveidotos situācijas, ka iedzīvotājiem ir liegta iespēja piedalīties Saeimas vēlēšanās nederīgas pases dēļ, PMLP aicina iedzīvotājus jau savlaicīgi pārliecināties par savas pases derīguma termiņu un nepieciešamības gadījumā noformēt jaunu dokumentu.


PMLP ir apņēmusies nodrošināt, ka visi iedzīvotāji, kuriem šobrīd nav derīgas pases vai kuru pases derīguma termiņš beidzas līdz 17.septembrim, iesniedzot PMLP nodaļā pieteikumu jaunas pases noformēšanai līdz ceturtdienai, 8.septembrim, jauno pasi varēs saņemt vēl pirms 11.Saeimas vēlēšanām. Tāpat līdz vēlēšanām tiks sagatavotas arī visas tās pases, kas būs iesniegtas datu papildināšanai, piemēram, ierakstot ziņas par nepilngadīgiem bērniem.


Pieteikties jaunas pases saņemšanai būs iespējams arī pēc norādītā termiņa, taču jārēķinās, ka tādā gadījumā jauno dokumentu līdz vēlēšanām būs iespējams izgatavot tikai steidzamības kārtībā un par to noteikta paaugstināta valsts nodeva.


Dokumentus jaunas pases noformēšanai var iesniegt jebkurā no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes 30 teritoriālajām nodaļām visā Latvijā neatkarīgi no dzīvesvietas. Līdzi nepieciešams ņemt tikai apmaināmo pasi, savukārt jauniešiem, kuriem iepriekš pases nav bijis, līdzi jāņem dzimšanas apliecība. Valsts nodeva par pases izgatavošanu standarta termiņā ir Ls 15, taču pensionāriem, invalīdiem un jauniešiem līdz 20 gadu vecumam tā ir samazināta – Ls 5.


Saskaņā ar Saeimas vēlēšanu likumu vēlētāja personu apliecinošs dokuments var būt tikai lietošanai derīga Latvijas pilsoņa pase.


Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
sabiedrisko attiecību vadītājs

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.