Pirmais Baltijas dabas fotogrāfiju festivāls 2011

01.09.2011.

Fotogrāfēšana kā hobijs kļūst arvien populrārāka. To var pamatot ar faktu, ka fotokameras kļūst aizvien pieejamākas cenas ziņā, regulāri tiek rīkoti fotokonkursi un strauji attīstās sociālie mediji, kuros iespējams ievietot aizvien vairāk kvalitatīvākas fotogrāfijas. Pēc pēdējiem datiem Baltijas valstīs ir 6,83 miljoni iedzīvotāju un 2,5 miljonu mājsaimniecību, kurās 100 000 cilvēku ir spoguļkameras un vairāk kā 1 miljonam pieder kompaktkameras.


Domājot par šiem cilvēkiem, ir izveidota interneta mājaslapa ES ESMU FOTOGRĀFS( I AM Photographer) (www.iamphotographer.eu), kuras mērķis ir attīstīt, motivēt un piedāvāt izklaidi Baltijas valstu fotogrāfiem – kā amatieriem, tā profesionāļiem.


ES ESMU FOTOGRĀFS apvieno informāciju par konkursiem, izstādēm, nometnēm, konferencēm, semināriem un apmācībām, ko organizē lapas veidotāji vai jebkurš cilvēks, kurš vēlas par to paziņot mājaslapas apmeklētājiem. Attēlu ievietošana mājaslapā caur dažādiem notikumiem ļauj citiem lietotājiem vai cilvēkiem visā pasaulē uzzināt par Jums un Jūsu fotogrāfijām.


Reģistrācija un dalība ES ESMU FOTOGRĀFS mājaslapā ir bezmaksas. Reģistrētie lietotāji vienmēr saņems jaunākās ziņas par notikumiem Baltijas valstīs, kas saistīti  fotogrāfiju.


ES ESMU FOTOGRĀFS organizē Baltijas valstu lielāko notikumu – Baltijas dabas fotogrāfiju festivālu 2011.


Festivāls ietver trīs dažādus pasākumus:
1. Baltijas dabas fotogrāfiju konkurss 2011
2. Baltijas saimniecību fotogrāfiju konkurss 2011
3. Baltijas dabas konference 2011


Baltijas dabas fotogrāfiju konkursa mērķis ir iepazīt Baltijas un pasaules dabu. Pēc konkursa, organizatora mājaslapā būs iespējams apskatīt izstādei izvēlētās fotogrāfijas.


Konkursam ir divas kategorijas un astoņas apakškategorijas:
1. Baltijas daba
– Baltijas ainava
– Baltijas dzīvnieki
– Baltijas putni
– Radošs skatiens uz Baltijas dabu


2. Pasaules daba
– Pasaules ainava
– Pasaules dzīvnieki
– Pasaules putni
– Radošs skatiens uz pasaules dabu


Lielās balvas – Baltijas labākajai dabas fotogrāfijai un Pasaules dabas labākajai  fotogrāfijai. Galvenā balva abās kategorijās ir Nikon D3s fotokamera, Nikkor 24-70mm f/2.8G ED objektīvs un zibspuldze SB-900.
Katras apakškategorijas uzvarētājam paredzēta īpaša balva, bet katras kategorijas 3 labākie darbi tiks godināti.


Lai piedalītos Baltijas dabas fotogrāfiju konkursā 2011, fotogrāfijas Jūs varat augšupielādēt organizatora mājaslapā no 2011.gada 1.septembra līdz 3.oktobrim.


Konkursa dalības maksa ir 25 EUR; katrs konkursa dalībnieks var augšupielādēt līdz 10 fotogrāfijām.


Baltijas saimniecību fotogrāfiju konkursa 2011 mērķis ir iepazīstināt ar lauku saimniecību dzīvi Baltijas valstīs. Pēc konkursa organizatora mājaslapā būs iespējams apskatīt izstādei izvēlētās fotogrāfijas. Jāpiemin, ka paredzēta ir ceļojošā izstāde ar 25 labākajām fotogrāfijām, kuras tiks izstādītas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Informācija par izstādes atrašanās vietām pieejama organizatoru mājas lapā.


Baltijas saimniecību fotogrāfiju konkursā ir 3 kategorijas:
1. Lauku saimniecību dzīve
2. Saimniecību ainava
3. Lauksaimnieka portrets


Lielā balva – Labākajai Baltijas saimniecību konkursa fotogrāfijai. Galvenā balva ir Nikon D7000 ar 18-200mm VR II objektīvu. Katras apakškategorijas uzvarētājam un katras valsts labākajai fotogrāfijai paredzēta īpaša balva. Ar atzinību tiks godināti arī katras apakškategorijas trīs labākie darbi.


Lai piedalītos Baltijas saimniecību fotogrāfiju konkursā 2011, fotogrāfijas Jūs varat augšupielādēt organizatora mājaslapā no 2011.gada 1.septembra līdz 3.oktobrim.


Dalība konkursā ir bezmaksas, un katrs konkursa dalībnieks var augšupielādēt līdz 10 fotogrāfijām.


4. un 5. novembrī Rīgā norisināsies Baltijas dabas fotogrāfiju festivāls 2011. Festivālā tiks paziņoti uzvarētāji konkursos: “Baltijas saimniecību fotogrāfija 2011” un “ Baltijas dabas fotogrāfija 2011”. Tāpat notiks arī Baltijas dabas konference 2011.


Baltijas dabas konferencē galvenais runātājs būs fotogrāfs un projekta ‘Wonders of Europe’ vadītājs Stafans Vidstrands (Staffan Widstrand), kurš vadīs arī semināru, uz kuru ir pieejams ierobežots biļešu daudzums. Jāpiemin, ka konferencē dalību apstiprinājis arī  viens no Igaunijas labākajiem dabas fotogrāfiem Svens Začeks (Sven Začek) un Anglijas fotogrāfi Deivids Hoskings (David Hosking) un Deniss Orčards (Dennis Orchard).
 
Biļete uz konferenci maksā 15 Eiro, un to varēs iegādāties organizatora mājaslapā no 1.septembra.


5.novembra vakarā notiks balvu pasniegšanas ceremonija, ko vadīs Igaunijas televīzijas un skatuves zvaigzne Marts Sanders (Mart Sander). Galvenās balvas tiks pasniegtas ceremonijas noslēguma vakariņās. Uz svētku vakariņām tiks aicināti visi Baltijas dabas fotogrāfiju konkursa dalībnieki un 25 labāko Baltijas saimniecību fotogrāfiju konkursa fotogrāfiju autori. 


Organizētājs konferences dalībniekiem organizē arī autobusa maršrutus: Tallina-Rīga-Tallina un Viļņa-Rīga-Viļņa. Divvirzienu biļete maksā 5 EUR.


Festivāla atbalstītāji ir Nikon, Epson, Igaunijas Lauksaimnieku federācija, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP), Zemnieku saeima un Lietuvas Lauksaimnieku apvienība.


Organizatora kontakti:
Anne-Ly Mitt
telefons: +372 6411 502
e-pasts: annely@instituteofphotography.eu
MTÜ Fotogrāfijas institūts
www.iamphotographer.eu


Biedrība – Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) – ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 52 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 12 345 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, Zemkopības ministriju un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.


Papildu informācija pa tālruni 67027320, 26311133 vai sūtot e-pastu uz losp@losp.lv


Krista Garkalne
Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP)
sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.