No 8.-14.augustam notika Latgales jauniešu forums „JAUNIEŠU UZŅĒMĪBA – LATGALES ATTĪSTĪBAS CEĻŠ”, kas norisinājās Rēzeknes novadā

08.08.2011.

No 8.-14.augustam notika Latgales jauniešu forums „JAUNIEŠU UZŅĒMĪBA – LATGALES ATTĪSTĪBAS CEĻŠ”, kas norisinājās Rēzeknes novadā, Kaunatas pagastā pie Rāznas ezera. Forumu rīkoja Krāslavas biedrība „Latgales jauniešu sadarbības tīkls”. Pasākumā piedalījās jaunieši no Līvānu, Krāslavas, Rēzeknes, Daugavpils un Preiļu novada- kopā 19. Preiļus pārstāvēja Zane Beča no Preiļu Valsts ģimnāzijas un Agija Pugaine no Preiļu 2. vidusskolas, kurām dalību šajā pasākuma apmaksāja Preiļu novada dome. Foruma rīkotājs Aleksandrs Ļeščinskis izsaka pateicību visiem novadiem, kas atbalstīja jauniešu dalību šajā pasākumā.


Foruma programmā ietilpa biznesa inkubatora ‘’Ideju viesnīca’’ apmeklējums Rēzeknē, ar kuru mūs iepazīstināja Māris Igavens. Jauniešiem sniedza informāciju par uzņēmējdarbības uzsākšanu, uzņēmējdarbības normatīvo regulējumu, uzņēmuma reģistrēšanu. Nometnes laikā notika biznesa ideju ģenerēšana, kā arī biznesa idejas nozīmes izprašana. Jaunieši tika  iepazīstināti  ar biznesa plāna saturu un izstrādi, nodokļiem. Nometnes laikā tika skatītas arī šādas tēmās -NVO dibināšana, normatīvais regulējums, NVO projekta izstrāde, NVO darbība Latvijā un Pasaulē, ES politika jaunatnes lietu jomā, Latvijas politika jaunatnes lietu jomā, Latgales attīstības perspektīvas, pašvaldību funkcijas Latvijā, kā arī pašvaldību un jauniešu iespējamā sadarbība Latgalē.


Šīs nedēļas laikā jaunieši ieguva daudz teorētisku un praktisku zināšanu, ko veiksmīgi varēs izmantot turpmāk sava biznesa uzsākšanā, vai pielietot zināšanas, kā citādāk. Nometnes laikā tika ģenerētas daudzas jaunas idejas, ar mērķi tās nākošgad realizēt. Visas nedēļas garumā nometnē viesojās vairāki lektori, kas arī iepazīstināja jauniešus ar iespējām, padomiem un zināšanām. 


Jauniešu foruma mērķis ir sasniegts – jaunieši ir kļuvuši uzņēmīgāki, paši uzņemas iniciatīvu – nāk klajā ar savām iniciatīvām. Jaunieši dibinās savus uzņēmumus, biedrības, iesaistīsies vietējās pašvaldības lēmumu pieņemšanā, kā arī paši ir spējīgi izstrādāt NVO un biznesa projektus! Nometnes beigās jaunieši atzina, ka arī nākošgad vēlētos piedalīties šādā forumā.Zane Beča, foruma dalībniece


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.