Biedrības „Preiļu NVO centrs” pārstāvis piedalās NVO vasaras akadēmijā 2011

16.08.2011.

Biedrība „Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) jau sesto gadu organizē vasaras akadēmiju nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvjiem. Šogad no 16. līdz 18. augustam Allažos viesu namā „Mauriņi” rīkotajā NVO vasaras akadēmijā pulcējās 26 radoši aktīvisti no dažādām nevalstiskajām organizācijām (NVO), kuri vēlas iegūt izcilību savā darbā.


Dalībnieku atlase tika vērtēta pēc dalībnieku iesūtītajām anketām. Vasaras nometnei tika saņemti 45 pieteikumi, no kuriem apstiprināti 26 dalībnieki. Latgales reģionu pārstāvēja 3 NVO pārstāvji.


NVO vadītājiem ir būtiski kopīgi apzināties iespējas, kā attīstīt un veicināt organizāciju darbību mainīgās situācijās, izmantojot savas prasmes un dotības. NVO vasaras akadēmijas tēma bija „Izcilība NVO darbā. Mūsu bizness ir sabiedriskais labums”. Savā pieredzē dalījās Mārtiņš Martinsons („Radošuma pils”), Laura Miķelsone un Inese Voika (Y-Motions), dalībniekiem sniedzot ieskatu un praktiskas iemaņas, lai attīstītu sevī līdera dotības. Jānis Baltačs (finanšu konsultants), Marija Golubeva (pētniece) un Gunita Kairiša (ziedot.lv kiosks) diskutēja ar dalībniekiem par sociālo uzņēmējdarbību Latvijā, bet Fions Dobins no sociālā uzņēmuma „MAMMU” dalībniekus iedvesmoja stāstot par savu pieredzi sociālajā uzņēmējdarbībā. Vita Brakovska (biedrība ZINIS) un piedzīvojumu organizācija „Lūzumpunkts” strādāja ar dalībniekiem, lai attīstītu komandas veidošanas un sadarbības prasmes. Vasaras akadēmijas dalībnieki aizvadīja trīs zināšanu un jaunu atziņu piepildītas dienas. Kā jauniegūtās zināšanas un prasmes tiks realizētas dzīvē ir atkarīgs no pašiem dalībniekiem. NVO turpmākā attīstība ir lielā mērā atkarība no to līderu un biedru vēlmes aktīvi iesaistīties sabiedriskajos procesos, lai veicinātu savas organizācijas attīstību.


NVO vasaras akadēmijas 2011 dalībnieks Artis Utināns


 

Pēdējās izmaiņas: 16.08.2011.