Latvijā būs instruktors, kurš vienīgais zirgus apmācīs pēc pasaulē slavenās Monty sistēmas

24.08.2011.

Zirgu eksperts Raivo Saļms ir saņēmis personīgu Monty Roberts ielūgumu stažēties, lai kļūtu par Latvijā vienīgo sertificēto Monty mācības instruktoru. Šobrīd pasaulē ir 40 sertificēti instruktori, kas veic zirgu un cilvēku apmācību pēc Monty sistēmas.


R. Saļms šogad ir veiksmīgi pabeidzis Monty Roberts Starptautisko Mācību centru (MRILC), kas atrodas Kalifornijā, ASV. Tas ir izveidots, lai veicinātu saudzīgākas un efektīvākas zirgu apmācības metodes – alternatīvas vardarbībai un spēkam.
 
Monty Roberts Starptautiskais mācību centrs ir unikāls ar to, ka galvenā uzmanība mācību programmās tiek pievērsta zirgu psiholoģijai un uzvedībai, nevis jāšanas prasmēm.


“Pēc tam, kad skolnieki pabeidz Monty Roberts Starptautisko Mācību centru, tikai daži tiek uzaicināti stažēties, lai iegūtu Monty mācību centra instruktora sertifikātu,” stāsta R. Saļms, kurš šobrīd Kalngalē veido zirgu un jātnieku centru, kur liela uzmanība tiks veltīta apmācībai pēc Monty sistēmas. Tajā pašā laikā jaunajā centrā būs gan jāšanas manēža, gan laukumi iejādei un šķēršļu pārvarēšanai. 
 
“Kāpēc miljoniem cilvēku visā pasaulē labprāt uzklausa Montija Robertsa mācību? Kas padara Montija ziņu tik aizraujošu? Iespējams, ka tas ir viņa personības spēks, kā arī ideja par to, ka vardarbība nekad nav atbilde. Montijs savā dzīvē redzējis pārāk daudz ar tradicionālām metodēm “salauztu” zirgu, tādēļ viņš bieži ir norādījis, ka viņa dzīves mērķis ir padarīt pasauli labāku gan zirgiem, gan cilvēkiem, ” stāsta R. Saļms.


Viņš atzīst, ka Latvijā ir salīdzinoši senas zirgu apmācību tradīcijas, bet diemžēl tikai nedaudz treneri seko līdzi pēdējiem sasniegumiem un pētījumiem zirgu apmācībā. “Ne tikai Latvijā, bet pasaulē kopumā joprojām valda tā saucamās tradicionālās  treniņu metodes. Kaut gan arvien vairāk cilvēku piekrīt, ka cilvēka un zirga sadarbība, kas balstīta uz uzticēšanos un zirga vajadzību izprašanu ir efektīvāka, sniedzot labākus un paliekošākus rezultātus. Tāpēc es ceru, ka ar savām zināšanām varēšu palīdzēt gan zirgiem, gan cilvēkiem Latvijā,” uzsver R. Saļms.
Montijs Roberts (Monty Roberts), kuru dēvē par cilvēku, kurš ieklausās zirgos, ir atzinību guvis zirgu treneris, grāmatu autors, Holivudas kaskadieris, audžutēvs 47 bērniem un pasaulē atzītas zirgu trenēšanas metodes “Join-Up” autors.Informāciju sagatavoja:
Raivo Saļms
Tālrunis: 29232243


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.