Seniorus aicina apgūt jaunas zināšanas un gatavoties eksāmenam

23.08.2011.

Tuvojoties jaunā mācību gada sākumam, kad skolas durvis vērs skolēni un studenti, Lattelecom aicina arī seniorus atkal „sēsties skolas solā”, apgūt jaunas zināšanas un gatavoties novembrī gaidāmajam datorprasmju eksāmenam.


Līdz pat oktobra vidum turpinās Lattelecom sociālās atbildības projekts Pieslēdzies, Latvija!, kura laikā senioriem ir iespēja bez maksas apgūt datoru lietošanas pamatus. Visiem, kas projekta laikā būs piedalījušies mācībās, novembrī būs iespēja piedalīties „gala eksāmenā”. Noslēguma pasākumā starp sekmīgi eksāmenu nokārtojušajiem senioriem tiks izlozēti 15, kas saņems Lattelecom dāvātos portatīvos datorus.


Jau ziņots, ka projekta „Pieslēdzies, Latvija!” 2011. gada sezona sākās šā gada 21.aprīlī, um šogad projekts vērsts uz t.s. „sudraba paaudzes” datorprasmju uzlabošanu. Kopš projekta sākuma datoru lietošanas pamatprasmes apguvuši vairāk nekā 1500 seniori visā Latvijā, taču joprojām tiek gaidīti pieteikumi no pensionāru grupām, un SIA „Baltijas Datoru Akadēmija” pasniedzēji ir gatavi līdz pat oktobrim mācību procesu turpināt.


Savukārt, tos, kas zināšanas jau apguvuši, Lattelecom aicina sameklēt izsniegtos mācību materiālus un atkārtot apgūto, kā arī mēģināt pašiem papildināt zināšanas, jo novembrī, kā jau solīts, tiks organizēts „gala eksāmens”. Tas notiks Rīgā un tajā piedalīties varēs ikviens seniors, kas apmeklējis iepriekš minētos kursus.


Zināšanas var papildināt, izmantojot kursos izsniegtos mācību materiālus, kā arī internetā pieejamo bezmaksas mācību līdzekli „Mācies pats!”. Palīdzīgu roku un padomu var saņemt bibliotēkās, kas arī sniedz iespēju bez maksas lietot datorus un internetu.


Līdz šim mācības notikušas daudzos Latvijas novados, īpaši aktīvi bijuši seniori Vidzemē un Latgalē, mazāk – Kurzemē, tādēļ projekta īstenotāji aicina izmantot vēl pēdējo iespēju un pieteikties kursiem.


Kā stāsta Madonas pensionāru biedrības pārstāve Vija Kārkliņa, pilsētas bibliotēkā pa vidu jauniešiem pie datoriem arvien biežāk esot redzami arī seniori, tādēļ kursi, kuros apgūt jaunas zināšanas ir vairāk nekā nepieciešami. Lai gan Kārkliņas kundze kā biedrības vadītāja datora lietošanu nedaudz jau apguvusi iepriekš, arī viņa ar lielu interesi klausījusies lektora stāstīto un iemācījusies daudz jauna.


V.Kārkliņa uzsver – interneta lietošana arī pensionāru biedrības ikdienas darbu krietni atvieglo. Piemēram, organizējot ekskursijas, nav jāapzvana desmitiem muzeju, bet var ātri atrast informāciju par darba laikiem, ieejas maksām un citu, bet telefoniski noskaidrot tikai atsevišķas nianses. Tāpat datora lietošanas prasmes palīdz labāk sakārtot biedrības oficiālos dokumentus – pareizi uzrakstīt un noformēt, lai nebūtu vairākkārt jātērē laiks labojumiem un precizējumiem.


Madonā datoru lietošanas kursi notika vasaras sākumā, bet V.Kārkliņa domā, ka rudenī būs jāpiesaka vēl viena grupa, jo pēc pirmajiem kursiem izplatījušās labas atsauksmes un pieteicies daudz potenciālo zināšanu apguvēju. 


Pieslēdzies, Latvija! ir Lattelecom sociālās atbildības projekts, kas šogad ir veltīts senioriem. Projekta mērķis ir veicināt datora prasmju apgūšanu un interneta pieejamību, parādot plašākai sabiedrībai ieguvumus no mūsdienu tehnoloģiju izmantošanas ikdienas dzīvē.Līga Bite
Lattelecom Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.