Pieteikšanās LU mecenātu stipendijām 2011./2012.akadēmiskajam gadam

22.08.2011.

29.augustā sāksies pieteikšanās Latvijas Universitātes (LU) Fonda mecenātu stipendijām 2011./2012.akadēmiskajam gadam, kas noslēgsies 29.septembrī. Lai piedalītos stipendiju konkursā, pretendentiem jāaizpilda elektroniska anketa mājas lapā www.fonds.lv.


Studentiem ir iespējams pieteikties trīs stipendiju programmās, kas paredzētas gan LU, gan citu augstskolu spējīgākajiem, motivētākajiem un sekmīgākajiem (vidējā atzīme vismaz 7,5 balles) studentiem. Vienas stipendijas apjoms ir no 750 līdz 5500 latiem gadā.


Kristapa Morberga stipendijas piešķirs par kopējo summu 39500 lati. Uz stipendijām var pretendēt LU studenti, tāpat K.Morberga stipendijas iegūs Rīgas Tehniskās universitātes studenti. Šogad stipendija tiks piešķirta arī Vidzemes augstskolas studentam.


Jauno pētnieku stipendiju blokā šajā akadēmiskajā gadā trīs jaunas stipendijas:
• Žaņa Lapuķa piemiņas stipendija LU Teoloģijas fakultātes bakalaura, maģistrantūras un doktorantūras studentiem,
• Euroaptiekas farmācijas stipendija LU Medicīnas fakultātes un Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes maģistrantiem,
• Valpro stipendija LU Ķīmijas fakultātes, LU Ekonomikas un vadības fakultātes un LU Datorikas fakultātes maģistrantiem.


Jau tradicionāli labākie humanitāro zinātņu studenti var pretendēt uz Ernesta Felsberga piemiņas stipendiju, kas 1999.gadā nodibināta pirmā vēlētā LU rektoram prof. Ernesta Felsberga (1920–1923) piemiņai. Tāpat šogad turpināsies tradīcija piešķirt Alfrēda Bīlmaņa stipendiju analītiskajā žurnālistikā un Kārļa Kaufmaņa piemiņas stipendiju astronomijas nozares popularizēšanai.


Eksakto zinātņu nozares studentiem iespējams pieteikties uzņēmumu nodibinātām stipendijām – SIA „Tilde” izveidotajai Datorikas stipendijai, AS „Sidrabe” un SIA „Groglass” Cietvielu fizikas stipendijai.


Šogad tiks piešķirtas arī pērn iedibinātās stipendijas – Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas Rītdienas fonda stipendija un „Ad verbum” stipendija LU Teoloģijas fakultātes studentiem, kā arī Latvijas Zvērinātu notāru padomes stipendija un zvērinātu advokātu biroja „Sorainen” stipendija LU Juridiskās fakultātes studentiem. Tāpat piešķirs Jāņa Priedkalna Medicīnas zinātņu pētniecības fonda stipendiju LU Medicīnas fakultātes neiroloģijas pētniecībai, prioritāti neiro-endokrinoloģijas nozarei, maģistrantiem, rezidentūras un doktorantūras studentiem.


Arī šogad studentu un studenšu korporāciju biedriem iespējams pieteikties Armīna Rūša piemiņas stipendijai, stipendijas fonda kopējais apjoms ir 34 000 dolāri, vienam studentam paredzot stipendiju līdz 4 000 dolāriem akadēmiskajā gadā. Stipendija ir nodibināta ar mērķi studiju laikā atbalstīt spējīgus un centīgus Latvijas studentus un popularizēt studentu un studenšu korporāciju akadēmisko vienotību gan studiju laikā, gan ārpus tā. Stipendiju sava tēva un brāļa gaišai piemiņai ir izveidojis mecenāts Roberts Rūsis un viņa dēls Armīns Kārlis Rūsis.


Uz stipendiju var pretendēt LU, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Rīgas Ekonomikas augstskolas un Rīgas Juridiskās augstskolas bakalaura programmas (sākot no pamatstudiju 2.kursa) un maģistrantūras studenti, ja viņi ir aktīvi studentu un studenšu korporāciju biedri.


Studentu korporācijas „Lettonia” biedriem iespējams pieteikties „Lettonia” stipendijai.


Plašāka informācija par pieteikšanos LU Fonda mājas lapā: www.fonds.lv


Papildu informācija:
Laine Dobulāne, LU Fonda komunikācijas speciāliste
Tālr. 672 44 120
E-pasts:
laine.dobulane@fonds.lv
www.fonds.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 22.08.2011.